Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com
Асоціація «Дунайська соя»
Асоціація «Дунайська соя» — це міжнародна, неприбуткова, міжгалузева організація яка системно співпрацює з багатьма зацікавленими сторонами та підтримує Європейський протеїновий перехід. Заснована у 2012 р. задля сприяння сталому виробництву сої в Європі та розвитку регіональних ланцюгів доданої вартості.
Головний офіс розташовується у Відні (Австрія), регіональні, — в Сербії, Україні та Молдові. Асоціація «Дунайська соя» об’єднує понад 330 членів у 32 країнах.
Діяльність в Україні
- Сприяння вирощуванню сої регіонального походження відповідно до чітко визначених критеріїв якості.
- Організація спеціалізованих тренінгів для фермерів щодо сталого ефективного вирощування сої за змін клімату, переробки та збуту.
- Є активним учасником робочих груп та дискусій щодо якості сільськогосподарської продукції, врегулювання обігу ГМО, створення сприятливих умов експорту.
- Проведення заходів, спрямованих на популяризацію українського агросектору серед європейських компаній.
- Співпраця з вищими навчальними закладами, лабораторіями, сертифікаційними органами.
Асоціація «Дунайська соя» реалізує свою діяльність за підтримки Австрійської Агенції з Розвитку (ADA, Austrian Development Agency).
Стандарти
Діяльність асоціації «Дунайська соя» сприяє сталому вирощуванню сої в Європі шляхом впровадження власних стандартів якості «Дунайська соя» (Donau Soja) та «Європейська соя» (Europe Soya).
Стандарт підтвердить відсутність вирубки лісів та зміни землекористування після 2008 р. (EUDR).
Можливість для виробників органічної продукції:
- комбінований аудит;
- спрощена сертифікація Donau Soja / Europe Soya;
- відповідність QS Plus — вихід на ринок Німеччини.
Стандарти базуються на наступних принципах:
Локальність і простежуваність
- Контроль походження та сегрегація. Соя походить з Дунайського регіону «Дунайська соя» або з континентальної частини Європи «Європейська соя».
ІТ-система з сертифікатами простежуваності.
Відсутність ГМО
- Не-ГМ якість. Не-ГМ відповідність VLOG, Австрійського кодексу харчових продуктів чи стандартам не-ГМО для Дунайського регіону.
Для перевірки статусу не-ГМО використовуються як екпрес, такі ПЛР-тести.
Стале виробництво
- Відсутність змін у землекористуванні (вирощування тільки на землях, які були призначені для с/г використання не пізніше 1 січня 2008 р.).
- Зменшення використання пестицидів.
- Дотримання соціальних та трудових стандартів ЄС (МОП).
Протеїнове партнерство
Асоціація активно працює над можливістю забезпечити виробників доступом до ринку ЄС — через програму протеїнового партнерства:
- безкоштовна сертифікація не-ГМ сої на відповідність критеріям сталості ЄС;
- підтвердження статусу відсутності вирубки лісів та знижені значення CO₂ (критично важливим з огляду на нове регулювання ЄС (Директива 2023/1115);
- сприяння налагодженню внутрішньої системи якості на підприємстві.
У 2022-2023 рр. програма протеїнового партнерства покрила понад 1 млн тонн не-ГМ сої в Україні. Більше 70% площ під органічною соєю в Україні — в програмі.
Ринкові звіти
Donau Soja Market Report
Асоціація готує щомісячний спеціалізований огляд ринків, надаючи оновлення про соєву галузь із акцентом на ринок ЄС. Звіт містить найважливіші факти та новини не ГМ-ринку, включаючи інформацію з перших рук з ключових регіонів, що вирощують сою, щодо попиту та пропозиції, розвитку цін та оновлення стану врожаю тощо.
Non-GM Multicrop Report
Додатковий щоквартальний звіт англійською мовою, який публікує Donau Soja у співпраці з ENGA та ProTerra Foundation. Огляд фокусується на ключових культурах для ринку ЄС — сої, кукурудзі, ріпаку — об’єднуючи дані про посіви, врожайність, ціни, динаміку попиту та пропозиції.