Зростання цін на добрива стимулює збільшення інтересу до точного землеробства — думка

У цьому році кількість запитів на дослідження ґрунтів для точного землеробства значно збільшилася. З кожних 5 звернень в лабораторію, 3 — з точного землеробства.

Про це розповіла засновник лабораторії «Агротест», к.х.н. Катерина Губіна в коментарі для Latifundist.com.

За її словами, попит на стандартний аналіз ґрунтів для традиційного землеробства залишається незмінним, при цьому збільшився інтерес до дослідження ґрунту для точного землеробства. Така ситуація свідчить про зростання професійного рівня і підготовки сільгосппідприємств. Адже для використання технології точного землеробства потрібна хороша підготовка (спеціальна техніка, програмне забезпечення, IT-служба і т.д.).

«Врожайність, яку закладають аграрії, базується на аналізі кожної конкретної ділянки поля. Тобто, точне землеробство базується на потенціалі ґрунту, який можна дізнатися виключно методом її аналізу», — прокоментувала вона.

Засновник лабораторії «Агротест» вважає, що підвищений інтерес до точного землеробства в цьому році обумовлений декількома факторами:

  1. сприятливі погодні умови і, як наслідок, хороший урожай дозволили аграріям акумулювати кошти, щоб інвестувати в точне землеробство;
  2. сільгоспвиробники зацікавлені в підвищенні врожайності вирощуваних культур, в тому числі, завдяки застосуванню нових технологій;
  3. зростання цін на добрива (який продовжиться) стимулює аграріїв шукати оптимальні варіанти їх використання;
  4. технічна і технологічна підготовленість ряду операторів ринку до впровадження точного землеробства на своїх підприємствах.

Нагадаємо, що на думку фахівця з аналізу ґрунту, директор лабораторії «Агротест» Олега Маслова, найоптимальніший час для проведення аналізу ґрунту — після збирання врожаю.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus