Верховна Рада вирішить проблему законпроєкта №5600 в грудні

У кінцевому варіанті закону №5600 депутати створили правову колізію  проголосували за взаємовиключаючі правки в частині режиму сплати податків птахівниками. Згідно з поправкою №117 авторства голови комітету з питань фінансової, податкової та митної політики Данила Гетманцева, розведення домашньої птиці та виробництво м’яса свійської птиці виключили з-під дії 4 групи платників єдиного податку. 

Про це повідомила головний редактор видання Наталія Білоусова у блозі на AgroPolit.com.

Згідно з матеріалом, за логікою цієї правки птахівники мають перейти на загальну систему оподаткування зі сплатою щороку 18% зі свого прибутку.

«Підтримана під час другого читання законопроєкту №5600 поправка депутатів «Довіри» 119 говорить про збільшення ставки єдиного податку по четвертій групі з 0,95 до 50% від встановленої бази оподаткування — йдеться про НГО з 1 га сільськогосподарських угідь. Тобто сума по сплаті єдиного податку зростає фактично у 50 разів. Цій правці передувала ще одна поправка — №118 від «Довіри»: про скасування виключення пункту про виключення норми про виключення птахівників з 4 групи спрощенців (що передбачено фактично 117 поправкою Гетманцева)» — повідомляється в матеріалі.

Відмічається, однак саме її члени податкового комітету «забули» поставити на підтвердження у сесійній залі, чим і спровокували розмови про цю колізію. Дійшло до того, що наразі ні депутати, ні Мінагропрод, ні Офіс Президента не мають єдиного бачення, як трактувати ухвалені норми.

«Як зізнаються окремі депутати цього комітету в довірчих розмовах, «забути» про цю правку в розпал фінального голосування за №5600 вдалося «завдяки наполегливим діям групи впливових депутатів цього комітету, яких пов’язують з агробароном Андрієм Веревським. Хор «ім. Верьовки» знову дає «концерти» в Раді? А от яка мета таких кроків  цілком практична і зрозуміла. Хто забув, можна пригадати, як через парламент протискувалися соєво-ріпакові поправки. Історія пам’ятає героїв», — підкреслюється в матеріалі.

По словах Наталії Білоусової, зараз виникла один в один ситуація з правкою Разумкова по «антиолігархічному» закону. Наразі не зрозуміло, який із режимів оподаткування кінцевий. Кожна зі сторін (птахівники й податківці) може трактувати закон по-своєму. Аби вирішити цю колізію, депутатам потрібно винести поправку 118 на розсуд колег в сесійній залі й підтвердити або скасувати її.

Як повідомили джерела AgroPolit.com в Офісі Президента, Володимир Зеленський не підпише цей законопроєкт, доки цю та інші подібні технічні колізії (вони є у законопроєкті) парламент не врегулює. Голосування по цій та інших суперечливих правках може відбутися наступного сесійного тижня, тобто в середині грудня.

Нагадаємо, що податковий закон №5600, який вносить зміни до Податкового кодексу, виводить виробників птиці з четвертої спрощеної оподатковуваної групи. Усім виробникам, окрім курятини та яйця, надали бонус у вигляді п'ятирічного звільнення від податку на прибуток.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus