У листопаді зросла кількість земельних торгів в 4,5 рази в системі Прозорро

Упродовж листопада в системі «Прозорро.Продажі» кількість земельних аукціонів зросла в 4,5 рази у порівнянні з жовтнем цього року. З них 96% усієї землі, яка пропонується до здачі в оренду, — це землі сільськогосподарського призначення.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко зазначає, що в жовтні в системі було зареєстровано 306 земельних аукціонів, тоді як у листопаді ця цифра склала 1357 лотів. З них 938 оренда та 419 відчуження земельних ділянок. Загальна площа аукціонних ділянок складає 6776 га зі стартовою ціною в 417 млн грн. Відтак, 70% виставлених лотів призначені для сільськогосподарської діяльності.

«Як стверджують у «Прозорро.Продажі», переважна більшість продавців — це органи місцевого самоврядування. Приємно бачити, що місцева громада використовує наданий їй ресурс для збільшення власних доходів. Адже зростання стартової ціни за земельними лотами перевищує 208%», — повідомив Роман Лещенко.

За словами міністра, 96% усієї землі, яка пропонується до здачі в оренду, — це землі с/г призначення. Найбільше оголошень про аукціонні торги надійшло з Одеської області (186 лотів), Хмельницької, Кіровоградської, Київської та Волинської областей. Найбільше пропозицій щодо відчуження землі надійшло з Львівського, Київського, Закарпатського, Одеського та Хмельницького регіонів.

Міністр підкреслив, що продаж земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності заборонений.

Нагадаємо, як розказав фахівець елеваторної справи, регіональний представник KMZ Industries Руслан Демчук, елеватор економічно вигідний для господарств із будь-яким земельним банком. Для господарств із земельним банком 200-400 га час окупності повноцінного мініелеватора з очищенням, сушаркою та силосом під зберігання може досягти 8-10 років.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus