Мінімальне податкове зобов’язання подекуди буде рівне платі від здачі цієї землі в оренду — думка

В проєкті закону №5600 перш за все, кидається в очі факт розподілу понять «плата за землю» та «податок на землю», оскільки плата за землю включатиме податок та орендну плату за користування землею.

Таку думку висловив голова «Асоціації фермерів та приватних землевласників Житомирської області» Леонід Корейба в коментарі для Latifundist.com.

За його словами, в діючому кодексі є обидва поняття, але вони, подекуди, сприймаються як синоніми.

«Новим законом планується ввести податок на земельні ділянки, на які були оформлені документи до 2013 року. Серед них державні акти без кадастрового номеру. Тобто, ділянки відсутні в кадастровій базі. В зв’язку з цим, проектом закону додано підстави нарахування земельного податку», — заявив він.

На думку Леоніда Корейби, якщо зараз справляння земельного податку передбачає наявність кадастрового номеру земельної ділянки, то за новими вимогами це не є обов’язковим. Оскільки підставою для нарахування податку будуть державні акти старого зразка, що були видані у власність чи користування. А також, рішення, видані органом місцевого самоврядування щодо встановлення факту використання земельної ділянки без оформлення на те документів.

«Окрема увага у проекті закону надається землям, на які були видані державні акти на постійне користування. Отримали такі документи на землю фермерські та селянські господарства, державні установи, фізичні особи, в тому числі на земельні ділянки в межах населених пунктів під житлову забудову. На сьогодні таких документів на руках є багато. Майже всі вони, наразі, відсутні в кадастровій базі та не мають кадастрових номерів та нових документів, що відповідають сучасному земельному законодавству», — прокоментував голова асоціації.

Попри це, як зазначив експерт, тепер з таких ділянок справлятиметься податок. Не зрозуміло, правда, яким чином. Адже в цьому ж новому законі сказано, що при формуванні мінімального податкового зобов’язання подаються дані про кадастровий номер ділянки. Тобто, довго неоформлені ці земельні ділянки не будуть.

«Цікавим є розрахунок мінімального податкового зобов’язання, який розраховується шляхом множення 1 га грошової оцінки земельної ділянки на її площу та коефіцієнти, що враховують період сплати податку. Якщо, скажімо НГО ділянки 10 тис. грн/га, площа 4 га. То МПЗ становитиме 2000 грн. Якщо ця сума лягатиме на власника ділянки, то, подекуди, вона рівна платі від здачі цієї землі в оренду», — підсумував він.

Нагадаємо, що за попередніми підрахунками, від 15 до 30 млрд грн вдасться додатково залучити в бюджет держави, завдяки закону №5600 про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus