Експорт української агропродукції до Китаю зріс на 20%

За 10 місяців 2021 року експорт товарів вітчизняного виробництва до Китаю зріс на 20% та склав 12% від усього українського експорту.

Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби.

Зазначається, що найбільше зростання відбулося по м’ясних продуктах та їстівним субпродуктам — 164%, зростання зернових склало — 46%, овочів — 25%.

«Експорт до Китаю настільки ж цікавий для українських виробників та експортерів, наскільки й важкий у відкритті нових позицій. На сьогодні, збільшення поставок на експортному напрямі КНР є одним із пріоритетів для держави», — зазначила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька.

За її словами, Китай є лідером за кількістю товарних позицій, щодо яких ведеться робота по відкриттю ринків для українських виробників. В цьому переліку — борошно, пшениця, ріпак, сорго, шрот соєвий, м'ясо птиці, фрукти, бобові, комбікорми та інша агропродукція

«Щодо найближчих перспектив — очікується початок наступного етапу щодо відкриття експорту свіжої лохини до КНР, який передбачає проведення огляду умов виробництва цієї ягоди у дистанційному онлайн форматі, а також погодження документів щодо відкриття ринків м’яса птиці, гороху та лохини», — повідомляють в Держпродспоживслужбі.

Нагадаємо, азійські трейдери зіштовхнуться з дефіцитом якісної пшениці з Австралії. За словами експертів, світові ціни на пшеницю через брак високоякісної пшениці, ймовірно, залишаться високими у першій половині 2022 року.

 

Виконано за допомогоюDisqus