Українським тваринникам розширять держпідтримку в наступному році — Лещенко

Мінагропрод у 2022 р. планує розширити насамперед державну підтримку агротоваровиробників у сфері тваринництва, де вже 30 років відбувається падіння показників.

Про це сказав міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, пише «Укрінформ».

«У 2022 році в рамках тих фондів коштів, які є в обсязі 4,5 млрд грн, за результатами першого та другого кварталів передбачається розширення державної підтримки в першу чергу за напрямком «тваринництво». Оскільки цей сектор 30 років демонструє падіння показників, і без високого рівня державної підтримки тваринництва ми не забезпечимо стабілізації ситуації», — сказав він.

Роман Лещенко додав, що запит на програми підтримки по тваринництву є найбільшими за обсягом. Тобто українські аграрії готові вкладати і розвивати тваринництво, але за умови довгострокової прогнозованої державної політики з відповідним фінансування.

«Після того як в державі було скасовано спеціальний режим оподаткування сільгоспвиробників, на законодавчому рівні було зафіксовано норми закону про державну підтримку в обсязі 1% ВВП. Сьогодні цей обсяг підтримки становить менше 1% і корелюється на рівні 0,5-0,6%. В цьому аспекті є ресурс і потенціал для розширення підтримки саме в капіталоємні галузі аграрного виробництва. Тому і тваринництво, і садівництво для нас є визначальними», — підкреслив міністр.

Загалом, за його словами, на держпітримку у тваринництві та переробці у 2021 році було спрямовано 1,6 млрд грн в загальній структурі державної підтримки.

Нагадаємо, що український виробник ветеринарних препаратів «БіоТестЛаб» вийшов на ще один експортний ринок. Компанія розпочала постачання продукції до Лівану.

Виконано за допомогоюDisqus