В США озима пшениця постраждала від ураганних вітрів та пилової бурі

Ураганні вітри, що прийшли на американські рівнини, завдали різної шкоди врожаю озимої пшениці, який і без того зазнавав труднощів через посушливі умови.

Про це пише Reuters із посиланням на спостерігачів за врожаєм із Канзасу.

Зазначається, що молоді рослини пшениці були вирвані прямо з землі на найбільш постраждалих полях, але пшениця, що залишилася, можливо, зможе відновитися, особливо якщо кореневі крони рослин були захищені трохи нижче поверхні ґрунту. Тим не менш, урожаю знадобиться волога, а найближчі прогнози виглядають сухими.

«Деякі гектари сьогодні, поза сумнівом, зникли. Але, ймовірно, є і більший набір акрів, які сильно постраждали, і погода, яка встановиться надалі, відіграє свою роль», - сказав агроном з п'ятниці в Університеті штату Канзас Лукас Хааг.

Згідно з повідомленням, Канзас є найбільшим виробником твердої червоної пшениці озимої, найбільшого класу пшениці в США, з якої роблять борошно для хліба. Оскільки світові ціни на продовольство знаходяться на 10-річному максимумі, трейдери стежать за перспективами врожаю в США, які входять до основних світових постачальників пшениці.

За словами метеорологів, буря, що вибухнула в середу, принесла в деякі райони рівнин умови «пилової чаші» та пориви понад 100 миль на годину (161 км/год), що нагадує посушливі роки у США у 1930-х роках.

Лукас Хааг уточнив, що побіліла і позбавлена ​​листя пшениця цього тижня, схоже, була пошкоджена статичною електрикою від пилу, що летить — явище, більш поширене в роки «пилової чаші».

Фермери зможуть отримати більш точне уявлення про перспективи відновлення через 10 днів. Але найбільше врожаю потребує вологи і, можливо, добрив, які в дефіциті.

«За нинішніх умов та прогнозів, а також за високих цін на добрива та проблеми з їх наявністю цієї весни, всі компоненти необхідного коктейлю для «відновлення» пшениці (перебувають під питанням)», — прокоментував виконавчий директор Канзаської пшеничної комісії Джастін Гілпін.

Нагадаємо, що уряд Аргентини в п'ятницю обмежив обсяг експорту кукурудзи та пшениці в сезоні 2021/22, щоб запобігти нестачі зерна на внутрішньому ринку та знизити зростання цін на продовольство в країні, яка бореться з високою інфляцією.

Виконано за допомогоюDisqus