5 областей України найбільше постраждають від зміни клімату — дослідження

В майбутньому здебільшого центральні області України зазнають найбільших втрат внаслідок зміни клімату. 

Про це пише Green Deal.

Повідомляється, що згідно з дослідженням Світового банку, Черкаська, Херсонська, Кіровоградська, Полтавська та Вінницька області зазнають значної зміни клімату. Вивчення цього питання проведеного з ініціативи Мінекології.

Зазначається, що найбільші втрати доходів домогосподарств та найбільше зростання економічної  нерівності через зниження вартості сільськогосподарського виробництва прогнозується у Харківській, Кіровоградській, Львівській, Луганській та Житомирській областях.

Відповідно до нього, вивчалися переважно два сценарії глобального підвищення температури до 2100 року. Варіанти розвитку RCP 4.5 та RCP 8.5, які передбачають зміну температури відповідно на 2,4°C (при боротьбі з викидами вуглецю) і на 4,3°C (без достатніх заходів такої боротьби).

Повідомляється, що згідно з першим сценарієм RCP 8.5 — передбачається зниження врожайності ячменю, кукурудзи та соняшника у 2030-2050 рр. на 10-30% у порівнянні з 2010 роком.

«Водночас, у звіті прогнозується зростання врожайності озимої пшениці на 20-40% проти базового періоду 2010 року переважно у північній та північно-західній частині країни», — йдеться в повідомлені.

За сценарієм RCP 8.5 характерна непередбачуваність опадів, особливо після 2050 року. Згідно з цими результатами, необхідно приділяти більше уваги прогнозованим змінам на місцевих рівнях.

«Експерти зазначають, що кліматично збалансовані стратегії управління водними ресурсами можуть підвищити загальну врожайність в Україні на 20-40%. Зокрема до 80% — для кукурудзи та до 40-80% — для соняшника» — йдеться у звіті.

Відтак, згідно з дослідженням, щорічна вигода від підтримки оптимального водного балансу може становити $264-504 млн. Найбільше зиску від раціонального управління водними ресурсами припаде на кукурудзу яка, ймовірно, буде оцінюватися у $92,7 млн.

Нагадаємо, Єгипет закупив 180 тис. т української пшениці на тендері. Державне агентство Єгипту (GASC) закупило 300 тис. т пшениці на міжнародному тендері для постачання з 15 лютого по 3 березня.

Виконано за допомогоюDisqus