У 2022 році зростуть ціни на соєву олію через підвищення попиту на біопаливо — аналітики

За прогнозами, у 2022 році ціни на соєву олію зростуть майже на 4% через підвищення попиту на біопаливо.

Про це пише IndexBox.

Повідомляється, що у 2021 році середньорічна ціна на соєву олію різко зросла, піднявшись на 65% до $1385 за т. Відтак, Індія залишилась найбільшим у світі імпортером соєвої олії, а Аргентина — постачальником.

«Згідно із жовтневим прогнозом Світового банку, середньорічна ціна на соєву олію зросте майже на 4% до $1425 за т в поточному році. Зростання попиту на біопаливо, особливо в Азії, буде ключовим фактором росту ціни», — повідомляють аналітики IndexBox.

Вони кажуть, що у 2021 році середньорічна ціна на соєву олію зросла на 65% у порівнянні з 2020 роком, або з $838 за т до $1385 за т. Найшвидше зростання цін було зафіксовано в третьому кварталі минулого року, через скорочення виробництва спричинене погодними умовами в Південній Америці, високим попитом у Китаї та високими ставками фрахту.

Повідомляється, що у 2020 році закупівлі соєвої олії за кордоном зросли на 7,5% до 13 млн т, зростаючи другий рік поспіль після трьох років зниження.

За оцінками експертів IndexBox імпорт соєвої олії у вартісному вираженні значно зріс до $10,3 млрд. Індія стала найбільшою країною-імпортером з обсягом поставок близько 3,7 млн т (28% світових поставок). Серед інших країн, які разом займають близько 17% загального імпорту, наступні:

  • 2 місце — Китай 963 тис. т;
  • 3 місце Алжир — 670 тис. т;
  • 4 місце Бангладеш — 666 тис. т.

Повідомляється, що у 2020 році Аргентина була ключовим експортером соєвої олії, що склало 5,3 млн т від загального експорту.

«У вартісному вираженні Аргентина має $3,7 млрд та залишається найбільшим постачальником соєвої олії в усьому світі, на яку припадає 39% світового експорту. Другу позицію в рейтингу посіли США — $979 млн з часткою 10% від загального обсягу поставок та третю — Бразилія з часткою 8%», — зазначають аналітики.

Нагадаємо, в Україні влада обмежила націнку на соняшникову олію, курятину, яйця та молоко. КМУ розширив список товарів з обмеженою максимальною 10-відсотковою націнкою при роздрібній торгівлі.

Виконано за допомогоюDisqus