Банкам не цікаво кредитувати фізичну особу на купівлю ділянки в кілька гектарів — Волков

Нині оптимальний спосіб отримати аграрію кредит на купівлю землі, взяти його юридичній особі під заставу землі фізичних осіб.

Таку думку висловив радник з питань доступу до фінансування USAID AGRO Микола Волков в коментарі для Latifundist.com.

За його словами, за даними KSE 98% угод в Україні — це кредити, які видаються юридичним особам під заставу землі фізичних осіб. Відтак, за 6 місяців оформлено в заставу банками 2,4 тис. га землі — це всього лише 1,4% від землі купівлі продажу, що брала участь в договорах.

Джерело: KSE за даними Держгеокадастру

«Кредитувати фізичну особу на купівлю ділянки в кілька га середньою вартістю в 100 тис. грн банкам не буде цікаво, адже вартість процесу в банку значно перевищить дохід від подібних угод», — зауважив експерт.

Він додає, що банки встановлюють фізичним особам ліміти виходячи з їх надходжень на карткові рахунки. Вони, в свою чергу, не завжди є у звичайного фермера чи навіть власника бізнесу.

«Тому банки вибирають більш зручний спосіб — кредитувати юридичну особу під зобов'язання власника бізнесу за свої гроші викупити і передати в забезпечення не одну, а відразу кілька земельних ділянок», — каже Микола Волков.

За його словами, така квазісхема рухатиме ринок кредитування до його повноцінного відкриття у 2024 році, коли землю зможуть купувати юридичні особи.

Нагадаємо, Одещина стала лідером в ТОП-5 регіонів з найдорожчою землею на аукціоні. До ТОП-5 регіонів за максимальною стартовою вартістю лотів з оренди землі входять — Одещина, Кіровоградщина, Київщина, Львівщина, Хмельниччина.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus