Через великі залишки зерна УЗА просить Уряд відновити експорт пшениці

Українська зернова асоціація (УЗА) просить профільні міністерства відновити експорт пшениці та скасувати ліцензування.

Про це повідомляє пресслужба асоціації.

Зазначається, що оскільки Україна має надлишкові перехідні запаси з тогорічного врожаю, а експорт зерна значно ускладнений через блокування українських морських портів, скасування ліцензії на експорт дозволить трішки спростити механізм експорту пшениці та вивільнити потужності для зберігання нового врожаю.

В асоціації зазначили, що у 2021 р. українські аграрії зібрали рекордний врожай пшениці — понад 33 млн т, а внутрішній ринок споживає близько 5-7 млн т, як продовольчої, так і фуражної пшениці разом. А враховуючи пандемію та бажання уряду сформувати рекордні перехідні залишки, зерновики підтвердили готовність експортувати лише 25,3 млн т пшениці.

«Станом на 1 березня було експортовано лише 18,2 млн т пшениці із запланованих 25,3 млн т. Враховуючи рекордні перехідні залишки, в Україні на елеваторах зберігається ще близько 12 млн т пшениці, при цьому до нового врожаю залишилось менше ніж 3 місяці, а внутрішнє споживання може становити близько 1,5 млн т‎»‎, — йдеться в повідомленні.

Додається, що через російську блокаду українських портів аграрії вимушені експортувати зернові та олійні культури лише через наземні шляхи сполучення. А за оцінками УЗА, наразі пропускна здатність наземних переходів обмежена у 20 тис. т на добу, що в 10 разів менше за можливості українських портів. Таким чином за нинішніх логістичних умов Україна зможе експортувати не більше 2 млн т зерна, включно з пшеницею та кукурудзою.

«‎Сьогодні в Україні на складах залишається близько 22 млн т зерна, що може бути експортовано без ризиків продовольчої безпеки України. Враховуючи тенденцію щодо вирощування понад 100 млн т зерна щороку, а також не експортовані залишки, Україна може зіштовхнутися з великою проблемою відсутності достатніх потужностей для зберігання зерна»‎, — підсумували в асоціації.

Нагадаємо, що за прогнозами FAO споживання зернових на 2021/22 МР знижено.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus