Очікується збільшення експорту до мільйонів т на місяць вже цьогоріч — Сольський

Уряд сьогодні максимально спрощує всі дозвільні процедури всередині країни, пов’язані з прискоренням логістики та збільшення обсягів зерна.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський у блозі «Як вплинула війна на посівну, пальне, експорт, продбезпеку та елеваторну інфраструктуру АПК» на AgroPolit.com.

За його словами питання створення резервної елеваторної інфраструктури в регіонах для збереження нового врожаю потребує спільних зусиль парламенту, уряду та бізнесу. Влада спростить всі процедури для отримання землі, будівництвом, створенням і підключенням необхідних потужностей.

Міністр підкреслює, що нині складно прогнозувати чого чекати по обсягах експорту. Все залежить від того, коли закінчиться війна. До того моменту зерно буде транспортуватися через західні кордони. Проте очікується збільшення до мільйонів т на місяць вже цього року.

«Маємо домовленості з іншими країнами про максимальне спрощення транзиту, допомоги з інфраструктурою, переорієнтації на український бізнес тощо», — каже міністр.

Він додає, що пропускні пункти не пристосовані до такої кількості зерновозів, відтак ведеться активна робота щодо покращення пропускної спроможності зерновозів і роботи митниці. Першочергово розглядається варіант залізничного транспортування. Хоча це не єдиний шлях над яким працює Міністерство транспорту та інфраструктури.

«Експорт іде в порти на Дунаї та напряму в румунський морський порт Констанца. Також намагаємося налагодити логістику в порти країн Балтії», — підсумував Микола Сольський.

Нагадаємо, Мінагропрод спільно з ООН працюватимуть над продовольчою програмою. Організація ймовірно купуватиме залишки української зернової.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus