В Україні скоротиться виробництво насіння соняшнику — науковці

За прогнозами вчених, обсяги виробництва насіння соняшнику в Україні можуть скоротитися у 2022 р. майже вдвічі — до 7,9-8,8 млн т проти 14,9 млн т у 2019-2021 р. 

Про це розповів заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Національної академії наук України (НААН) Микола Пугачов, пише «Фокус».

За його словами, очікуваного врожаю соняшника з лишком вистачить для забезпечення внутрішніх потреб України. У минулі роки в країні з місцевої сировини виробляли приблизно 6 млн тонн соняшникової олії, з яких на експорт витрачалося майже 85%.

«Якщо в Україні в 2021 р. соняшником було засіяно 6,5 млн га, то в поточному році лише 72% від торішніх площ - 4,6 млн га. Цей показник відповідає рівню 2010-2011 років, оскільки надалі площі під соняшником у країні зростали», —  зазначив академік НААН.

Нагадаємо, що в Україні у 2022 році врожай прогнозують на рівні 60 млн т зернових і олійних культур разом.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus