Ціни на соняшник до початку збиральної кампанії зростуть — аналітики

Через окупацію південних регіонів, виробництво соняшника в цьому році зменшиться вдвічі. Врожай очікується на рівні 9,2 млн т.

Про це розповіли аналітики Barva Invest Юрій Гаврилюк та Павло Хаустов під час Trend and Hedge Club.

За їх словами, соняшник в Україні — це сировина для переробної галузі. У чистому вигляді на експорт він практично не йшов. Тому для аграріїв постало питання, чи зможуть вони в цьому році його продати. Наразі ситуація з переробною галуззю покращується і все більше ОЕЗів почали цікавитися соняшником.

«Ті заводи, які знаходяться близько до лінії фронту, не функціонують. Але почали запускатися заводи в центрі і на півдні і це вирівнює ситуацію. Ще три тижні тому на Заході України соняшник можна було продати по 11 тис. грн. і за мінусом логістики на Сході по  9 тис. грн, то зараз ціна на нього 11,5-12 тис. грн. практично по всій території України. Попит є, але фермери не дуже хочуть продавати соняшник по такій ціні, тому призупинили масову реалізацію», — пояснює Юрій Гаврилюк.

Водночас Європа і Туреччина заявили, що поки не будуть приймати соняшник, бо заводи становляться на регламентні роботи, після яких будуть працювати з ріпаком.

«Я вважаю, що ціна соняшника буде залежати від ринку олій і трошки підтягнеться ближче до збору врожаю. Але під час збиральної кампанії ми можемо побачити просідання цін, бо нікуди його буде збути», — зауважив Юрій Гаврилюк.

Нагадаємо, що аналітики очікують наступного сезону рекордний для ЄС рівень виробництва соняшнику. Посівні площі під соняшник у 2023 р. будуть збільшені завдяки зростанню цін на ринку.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus