Прогноз врожаю зернових та олійних культур збільшено до 65-67 млн т — Денис Шмигаль

Прогноз врожаю зернових та олійних культур зріс до 65-67 млн т, попри те, що раніше розраховували на 60 млн т.

Про це розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, пише Урядовий портал.

Глава уряду передав слова вдячності аграріям, які героїчно збирають врожай, особливо в тих областях, де продовжуються обстріли та є заміновані поля.

«Попри всі негаразди, жнива тривають. Відповідно до інформації Мінагрополітики, за період жнив збирання зернових проведено на площі 3,5 млн га, фактично зібрано 12 млн т зерна нового врожаю», — зазначив Шмигаль.

Прем’єр-міністр підкреслив, що розблокування роботи одеських морських портів дасть додаткові можливості для експорту зерна й більше впевненості для аграріїв.

«Загалом за червень ми експортували 3,2 млн т із 5 млн т, які було потрібно. Експорт поступово зростає і залізницею, і дорогою, і через дунайські порти. Морські порти значно розширять ці спроможності й аграрії отримають нові можливості для збуту продукції. Держава робить для цього все необхідне», — наголосив прем’єр-міністр.

Читайте також: «‎Пшениця vs ріпак: що будуть сіяти восени аграрії і чи взагалі посіються?»‎ 

Додається, що за попередніми прогнозами очікувалося, що врожай кукурудзи в Україні у 2022 році становитиме до 24 млн т, пшениці — до 16-20 млн т, ячменю — близько 5 млн т.

Нагадаємо, раніше Президент України Володимир Зеленський заявив, що цьогоріч Україна може зібрати вдвічі менше зерна.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus