США виділять $68 млн на закупівлю української пшениці для країн Африки

Озима пшениця
Поле озимої пшениці в Україні
Джерело фото: Latifundist.com

Сполучені Штати виділять 68 млн доларів для Всесвітньої продовольчої програми ООН на закупівлю української пшениці для вирішення гострої світової продовольчої кризи.

Про це у своїй заяві повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен.

«Сполучені Штати внесуть 68 млн доларів у Всесвітню продовольчу програму для закупівлі української пшениці для вирішення гострої світової продовольчої кризи. Ми прагнемо підтримувати глобальну продовольчу безпеку для найбільш уразливих верств населення та закликаємо всі країни наслідувати цей приклад», — написав посадовець у Twitter.

Кошти підуть на підтримку закупівлі, транспортування та зберігання до 150 тис. т української пшениці для вирішення проблеми гострої продовольчої безпеки. 

Передбачається, що зерно отримають жителі країн Сомалійського півострова, де панує історична посуха, яка штовхає мільйони людей до межі голодної смерті.

«Хоча відновлення експорту з чорноморських портів України є позитивним кроком у задоволенні потреб країн із нестабільною продовольчою безпекою, ці поставки мають продовжуватися, щоб мільйони тонн їжі могли потрапити на ринки та допомогти нагодувати найуразливіші верстви населення світу», — заявив Ентоні Блінкен.

Нагадаємо, що ціни на європейську пшеницю зросли завдяки ослабленню курсу євро.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus