Експерт розповів, що буде з цінами на пальне через бум генераторів

Несподіваний попит на генератори змусив окремі мережі підняти ціни на пальне на 0,5-1 грн/л. Ціль — збити або переорієнтувати попит, адже запасів під такі продажі трейдери не тримають.

Про це пише в колонці на Економічній правді директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн.

«Зараз мережі контрактують додаткові обсяги, вже відомо про «розконсервування» старих та не найбільш вигідних контрактів з віддаленими постачальниками. У довгостроковій перспективі фактор «генераторного» попиту не має тиснути на ціни. Все буде залежати від зовнішньої кон’юнктури», — пише він.

Перспектива наразі, продовжує експерт, досить напружена через очікування обмеження цін на російську нафту та ембарго на її імпорт, який набуває чинності з 5 грудня.

Куюн нагадує, що з 5 лютого Європейський Союз заборонить імпорт російських нафтопродуктів. Разом з тим, ціна на нафту та нафтопродукти просідає й «ніхто не може сказати, чому та скільки це триватиме».

«Європейці нервують, це помітно. Дефіциту на ринку начебто немає, але немає й вільних партій, коли наші імпортери мали з чого обирати та торгуватись», — додає він.

Цей ресурсний дискомфорт вже проявився у підвищенні тарифів на транспортування морем, а також поки що незначним зростанням спекулятивних націнок закордонними трейдерами.

За словами експерта, зараз на боці України низький сезонний попит у Європі, новозбудована система нафтопродуктозабезпечення, втричі більший парк бензовозів та повністю мобілізований ринок (всі працюють на своїх місцях).

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus