Посуха в Аргентині скоротила врожай пшениці на 40%, посівні площі кукурудзи зменшені

Врожай пшениці в Аргентині знизився майже на 40% у порівнянні з минулим роком через цикл Ла-Нінья, який виникає, коли поверхневі води в екваторіальній частині Тихого океану стають прохолоднішими за норму. Цей цикл може спричинити тривалі посушливі умови для посівів сої і кукурудзи в країні, пише глобальний оглядач Reuters Карен Браун.

Ла-Нінья
дізнатися більше

За прогнозами, Ла-Нінья може перейти в нейтральну фазу в середині вегетаційного періоду в Аргентині, але про це поки що рано говорити з упевненістю. Поточні пасати і температура океану, в тому числі Індійського, можуть сприяти подальшому посиленню Ла-Нінья протягом наступних тижнів.

Індекс здоров'я рослинності (VHI), розроблений урядом США, показує, що більша частина зернового поясу Аргентини потрапляє до зони стресу. Цей же показник свідчить про те, що в ключових провінціях, таких як Буенос-Айрес, Кордова і Санта-Фе, рівень посухи знаходиться на рівні, близькому до найвищого за останні десять років або нещодавно досяг найвищого рівня за останні десять років.

Індекс здоров'я рослинності (VHI) в Аргентині

Незважаючи на нижчі за норму темпи сівби, нещодавні зливи підштовхнули міністерство сільського господарства Аргентини минулого тижня підвищити оцінку посівних площ сої на 0,2 млн га до 16,5 млн га, що перевищує показник минулого сезону (16,1 млн га).

Міністерство скоротило посівні площі кукурудзи на таку ж кількість, в результаті чого вони склали 10,2 млн га проти 10,6 млн га в минулому році.

Міністерство оцінює запаси сої в сезоні, що закінчиться в березні 2023 року, на рівні близько 4 млн т, що вдвічі нижче рівня попереднього року і нижче, ніж 9,3 млн т у попередньому сезоні.

Запаси кукурудзи в лютому 2023 року оцінюються на рівні 5,4 млн т проти 4,1 млн т в попередньому році через більш низькі обсяги експорту.

У своєму звіті USDA прогнозує світове виробництво кукурудзи на рівні 1,16 млрд т, що дещо нижче жовтневого звіту.

Виконано за допомогоюDisqus