Україна в рамках зернової угоди відправила чергову партію агропродукції до Азії

Україна відправила чергову партію агропродукції до Азії
Україна відправила чергову партію агропродукції до Азії
Джерело фото: Міністерство інфраструктури України

З портів «Чорноморськ» та «Південний» 27 березня відправили ще 150 тисяч т агропродукції для країн Азії. Всього з портів вийшло 3 судна, серед них балкер ASL ILEANA з 54,6 тис. т пшениці для Бангладешу.

Про це повідомляє міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.

«Бангладеш гостро відчуває економічну кризу, внаслідок якої населення стикається з проблемою купівлі продовольства за високими цінами. Водночас країна залишається ключовим споживачем української пшениці — з початку роботи «Зернової ініціативи» країна отримала понад 710 тис. т пшениці з України. Ці обсяги могли б бути вище, якби росіяни цілеспрямовано не сповільнювали інспекції суден в Туреччині», — йдеться у повідомленні.

Судно з пшеницею для Бангладешу

У міністерстві додали, що з 1 серпня з портів Великої Одеси вийшли 848 суден, які експортували 25,9 млн т українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки. Наразі в портах Великої Одеси на 19 суден вантажать 680 тис. т агропродукції.  По «зерновому коридору» рухаються 3 судна під завантаження.

Силовики ліквідували корупційну схему, пов'язану з «зерновим коридором»
Читати також

Ситуація з інспекціями в територіальних водах Туреччини залишається важкою. На добу відбувається в середньому 6 інспекцій як на вхід до портів, так і на вихід (половина від затвердженого плану), а на інспекцію в черзі очікують 94 судна.

Нагадаємо, що на 33-му тижні роботи «зернового коридору» Україна відправила на експорт через порти Одеської області 1,08 млн т агропродукції. Це на 65% більше, ніж тижнем раніше.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus