Україні запропонували створити зерновий хаб в Омані

Оман пропонує Україні створити на своїй території зерновий або зерново-продовольчий хаб. Це дозволить безперебійно поставляти зерно до країн Африки. 

Про це повідомив спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх в інтерв’ю Укрінформу.

«Під час мого візиту (на початку березня — прим. ред.) Оман запропонував Україні серйозно розглянути питання створення на території Султанату українського зернового або зерново-продовольчого хабу. Оманська сторона також сказала, що в разі його створення Україна могла б бути абсолютно спокійною щодо регулярних поставок нашого зерна у країни Африканського рогу»,  розповів Субх.

Він зазначив, що Україна може отримати доступ до одного з найсучасніших логістичних хабів, який функціонує, по суті, в Індійському океані. Окрім того, Оман має чудові політичні відносини з такими країнами, як Танзанія, Кенія, Сомалі, Уганда, Руанда, Ефіопія.

За його словами, ідея створення українських зернових хабів наразі вийшла на рівень узгодження технічних деталей реалізації, зокрема й фінансової складової.

«Переваги Оману там є прекрасна інфраструктура, розвинутий флот, зрозуміла прозора банківська система і податкові правила. Тож Оман виглядає привабливо, тому він теж міг би розглядатися українськими відомствами як одна з можливих локацій для зернового хабу», — додав Субх.

Крім того, Єгипет, дізнавшись про плани України, також зацікавився ідеєю створення подібного логістичного центру на своїй території.

Читайте також: Шалений експорт. Дорога зерна через Польщу

Виконано за допомогоюDisqus