На Франківщині відновлять виробництво калійних добрив

У Калуші (Івано-Франківська обл.) після 18 років простою підприємство «Оріана» відновлює виробництво калійних добрив.

Про це повідомляє «Украгроконсалт».

Вже до початку літа Фонд держмайна разом з новим керівництвом АТ «Оріана» та місцевою владою підготують Дорожню карту відновлення роботи підприємства.

АТ «Оріана» знаходиться в управлінні Фонду держмайна.

В 90-х роках «Оріана» була лідером української хімічної промисловості. Компанія виробляла поліетилен. В її структурі також був завод з виробництва калійних добрив.

За своїм основним профілем підприємство не працює вже давно. Сьогодні єдиним джерелом доходів є здача в оренду нежитлових приміщень, обладнання та автомобілів. Крім того, підприємство має великі борги. Щоб перетворити його на діючий актив та знайти інвестора, ФДМУ розглядає можливість поновлення на підприємстві виробництва калійних добрив.

Потреба України в калійних добривах складає приблизно два мільйона тонн на рік.  До повномасштабного вторгнення Україна щорічно імпортувала їх на суму приблизно $350 млн. Основними постачальниками були Білорусь, Польща, росія, Німеччина. Їх сумарна частка на українському ринку складала приблизно 90%. Однак Україна сама має реальну можливість виробляти калійні добрива. Для цього потрібно реконструювати місцеві виробництва і освоїти нові родовища Прикарпаття.

Запаси калійних солей (сировина для виробництва калійних добрив) в Україні сягають 4,3 млрд тонн. У перерахунку на калійні добрива це 457 млн тонн. За умови осучаснення методики видобування та модернізації профільних виробництв ці об’єкти стануть привабливими для інвесторів ринку мінеральних добрив не лише України, але й світу.

Нагадаємо, що за даними аналітиків, вартість імпортної КАС в Україні може знизитися.

Виконано за допомогоюDisqus