Україна збільшила імпорт продукції АПК на 21% — Держстат

У січні-червні 2023 року Україна імпортувала агропродукції на $3,5 млрд. Це на $611 млн більше, ніж за 6 місяців минулого року.

Про це повідомив старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький, посилаючись на дані Держстату.

За його словами, основними постачальниками агропродовольчої продукції в Україну традиційно виступають держави Європейського Союзу. На них припадає 42% імпортних поставок. За І півріччя 2023 року у цьому регіоні було закуплено сільгосппродукції на суму в $1,5 млн.

За січень-червень цього року українські компанії закупили продовольства у партнерів з Азії на $596 млн (17% у загальних обсягах закупівель), у країн Латинської Америки — на $216 млн (6%) та в Африки — на $130 млн (4%).

«Товарна структура імпорту продовольчої продукції в Україну в цілому залишається незмінною. Разом з тим характерною ознакою 2022-2023 років в ній стала поява серед основних імпортованих продуктів овочевих культур. Також фіксувалось зростання вартості закупівель за кордоном всіх ключових груп продовольства, зауважив експерт», — зазначає науковець.

Традиційно найбільша частка імпорту зарубіжних продуктів харчування припадає на рибу, ракоподібні та молюски. Обсяги їх закупівель збільшилися проти відповідного періоду минулого року на 41%. У структурі імпорту продукції цієї товарної групи, який за 6 місяців поточного року склав $384 млн, переважає морожена риба. Її закупили на $194 млн. Це на 30% перевищує показник у $150 млн за відповідний період 2022 року 

Імпорт плодів, в основному, цитрусових і бананів, а також інших фруктів, горіхів, у І півріччі 2023 року склав $375 млн, що на чверть перевищило вартість закупок за аналогічний період попереднього року.

На Одещині під кавуни відвели майже 80% площ баштанних культур

Читати також

Насіння та плодів олійних культур за січень-червень 2023 року імпортували на $284 млн. Це на 26% перевищило закупівлі продукції даної групи у січні-червні 2022 року. Особливо в цій групі виділяється насіння соняшнику, яке додало у вартості 9% і було придбано на суму $178 млн.

Вартість закупівель овочів з-за кордону зросла на 20% і склала $275 млн. Основний акцент українські імпортери зробили на закупівлі помідорів, цибулі, капусти, огірків, — продуктів, власна пропозиція яких виявилася недостатньою.

Різних харчових продуктів, у тому числі екстрактів, концентратів, готових соусів тощо, закупили за кордоном на $221 млн, що на 20% перевищило показник І півріччя минулого року по даній групі.

Сукупно ці продукти утворюють 60% вартості вітчизняного імпорту сільгосппродукції.

Нагадаємо, Україна займає третє місце серед імпортерів турецьких овочів та фруктів.

Виконано за допомогоюDisqus