АГРОТРЕЙДу цьогоріч не вдалося отримати високу врожайність сої

Група «АГРОТРЕЙД» закінчила збирання соняшнику та сої. Обмолот завершився на полях Полтавської, Чернігівської, Харківської та Сумської областей. Попри аномальну спеку, яка була цьогоріч, врожайність є досить високою, повідомила пресслужба компанії.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

«Ми отримали високу як для цих умов врожайність соняшнику — і на Чернігівщині, і на Сумщині. У Харківській області працювати було набагато складніше, бо там взагалі не було опадів. Крім того, це «умовно безпечна» територія, через що ми були обмежені в можливості проводити деякі агрооперації. Урожайність залежала від технології вирощування: на полях, де ми сіяли з довгою ротацією та оптимальним попередником, вона була висока, і, навпаки, з короткою ротацією та не найкращим попередником — урожайність була нижча», — розповів директор агропромислового департаменту Групи «АГРОТРЕЙД» Олександр Овсяник.

За його словами, соя потрапила під засуху по всіх підприємствах компанії. Технологія вирощування, яку застосовували в «АГРОТРЕЙДі» була така ж як і минулого року. Тоді врожайність сої була висока — понад 3,5 т/га. Цього року ця технологія також відпрацювала, як і повинна була, але «без опадів досягти високої врожайності не вдалось».

Через спекотне літо зерно надходить на елеватори компанії вже абсолютно сухим та не потребує доробки. Завдяки цьому в агровиробників значно знизилися витрати на сушіння, що покращує економічну складову в їхній роботі, додали в компанії.

В агрохолдингу, з огляду на цьогорічну посуху, не планують змінювати технологію вирощування, проте розглядатимуть можливість інвестувати у вологозберігальні технології.

Читайте також: Вологість кукурудзи зараз — 12-14%, через це сушарки «відпочивають» — АГРОТРЕЙД

  • Станом на 3 жовтня в Україні намолотили 15,8 млн т олійних культур.

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.

Виконано за допомогоюDisqus