АГРОТРЕЙД

Рослинництво, насінництво
41426

Група «АГРОТРЕЙД» — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг із завершеним циклом (виробництво, переробка, зберігання та торгівля сільськогосподарською продукцією).

Основні сфери діяльності — виробництво зернових, зернобобових та олійних культур, зберігання та переробка зерна, насінництво та трейдинг. До складу групи «АГРОТРЕЙД» входять шість агрокластерів, дев'ять елеваторів та хлібоприймальних підприємств. У холдингу працює близько 1,5 тис. людей.

Засновник групи компаній «АГРОТРЕЙД» — Всеволод Кожемяко.

Група «АГРОТРЕЙД» є членом ЄБА, УКАБ та GAFTA.

Профіль YouControl

Профіль бізнесу «АГРОТРЕЙД»

Агровиробництво

Група «АГРОТРЕЙД» входить до ТОП-25 компаній, що мають найбільший земельний банк в Україні. До складу групи входять 14 сільгосппідприємств, які організаційно та територіально згруповані у шість агрокластерів.

Профільні культури — кукурудза, соняшник, ячмінь, пшениця, соя, ріпак, а також компанія вирощує ряд нішевих культур.

У 2019 р. група «АГРОТРЕЙД» ярими культурами засіяла 47,7 тис. га, у тому числі: кукурудзою — 21 тис. га, соняшник —15,5 тис. га, соя — 10 тис. га, ярий ячмінь — 0, 5 тис. га. Органічними культурами засіяно понад 2,5 тис. га. Озимі культури холдингу у хорошому стані. Під них відвели майже 22 тис. га, зокрема озиму пшеницю — 19 тис. га, ріпак — 2,6 тис. га та по 0,05 тис. га займають озиме жито та ячмінь.

Урожайність пшениці озимої в 2019 р. збільшилася на 13,9%, при цьому фуражна пшениця становить 70% від урожаю, решта 30% — продовольча.

Організаційне виробництво

У 2016 р. група «АГРОТРЕЙД» отримала перший сертифікат європейського стандарту від Organic Standard — найбільшого сертифікаційного органу в Україні, який займається сертифікацією органічного виробництва.

У 2017 р. холдинг зібрав та експортував перший урожай органічної продукції. Першим клієнтом зовнішньому ринку стала Німеччина.

Зберігання

У 2018 р. загальна потужність одноразового зберігання зерна становила 523 тис. т.

Серед унікальних можливостей елеваторів холдингу — сушіння зерна у потоці, що значно зменшує травматизацію зерна, а також наявність авторозвантажувачів, здатних розвантажити будь-який вид транспорту із зерном.

Зернозберігаючі потужності холдингу складаються з металевих та бетонних силосів, складів підлогового зберігання, поліетиленових рукавів.

Насінництво

Холдинг займається виробництвом та реалізацією репродуктивного гібридного насіння кукурудзи та соняшника, а також сортового насіння озимої пшениці, ярого та озимого ячменю, гречки, сої та інших культур зарубіжної та вітчизняної селекції. 

У 2018 р. група «АГРОТРЕЙД» вивела на ринок новий посівний матеріал соняшника та озимої пшениці власної торгової марки Agroseeds. Компанія виростила імпортні сорти від світових лідерів із Франції, Австрії та Німеччини. Посівний матеріал Agroseeds вирощується під контролем спеціалістів та авторським наглядом оригінаторів сортів, а потім допрацьовується на насіннєвому заводі групи «АГРОТРЕЙД», де встановлено сучасне обладнання Cimbria (Данія). Усе насіння відповідає чинним стандартам якості, включаючи ГОСТ 4138-2002 та ГОСТ 6068-2008.

Трейдинг

Основними покупцями продукції холдингу є Туреччина, Єгипет, Італія, Іспанія, Нідерланди, Угорщина, Китай, Індонезія, Німеччина.

Фінанси

Читайте також: Всеволод Кожемяко: Степень готовности компании к IPO высокая.

22 січня 2013 р. НКЦПФР зареєстровано випуск облігацій та проспект емісії облігацій «СК-Агро» (група «АГРОТРЕЙД»). У 2018 р. IBI-Rating підтвердив довгостроковий кредитний рейтинг підприємства та його відсоткові облігації серії С на рівні uaBBB+

У 2017 р., який закінчився 30 червня 2017 р., чистий прибуток компанії склав $11,46 млн (+34,33% до 2016 р.), виручка — $140,91 млн (-5,92%), операційний прибуток — $20,17 млн ​​(-8,16%).

Соціальна відповідальність

«АГРОТРЕЙД» реалізує соціальні проєкти спільно з благодійним фондом Всеволода Кожем'яко «Україна XXI» у населених пунктах, на території яких ведуть діяльність підприємства холдингу.

Соціальна діяльність ведеться за кількома напрямками:

  • підтримка та розвиток медицини в сільській місцевості;
  • організація дозвілля (створення дозвільних та інформаційно-освітніх центрів при школах та бібліотеках, встановлення дитячих майданчиків);
  • підтримка та розвиток навчально-виховних установ у сільській місцевості, підтримка обдарованих дітей;
  • конкурс соціальних проектів «Громадотворець»;
  • вивчення історії та традицій України;
  • розвиток інфраструктури

Компанія у рейтингах

2010 р. — «АГРОТРЕЙД» займає провідні позиції в рейтингу «ТОП-100. Найбільші компанії України».

2011 р. — «АГРОТРЕЙД» входить до рейтингу «Аграрна еліта України»; ТОП-15 агрохолдингів згідно з рейтингом видання Landlord; ТОП-20 найуспішніших аграріїв України згідно з рейтингом «Фокус»; 8 місце серед найбільших власників елеваторних потужностей.

2011 р. — 22-е місце в рейтингу ТОП-100 латифундування України.

2016 р. — нагорода «Благодійник року» у номінації «Всеукраїнська бізнес-структура»; підприємство групи «АГРОТРЕЙД» «СК-АГРО» посіло друге місце у номінації «Кукурудза» у конкурсі «Обжинки 2016».

2019 р. — 8-е місце у рейтингу ТОП-10 найбільших агрохолдингів України за версією Hyser.

Історія розвитку «АГРОТРЕЙД»

1998 р. — Всеволод Кожем'яко заснував компанію під назвою «Східноукраїнська агропромислова компанія». Основними напрямками господарської діяльності на першому етапі розвитку були забезпечення сільськогосподарських підприємств та цукрових заводів пально-мастильними матеріалами, торгівля зерном та цукром.

1999-2002 рр. — почався продаж сільськогосподарської продукції на експорт.

2002-2005 рр. — група «АГРОТРЕЙД» купувала нові підприємства, розпочала організацію заготівлі товарної продукції та створення власної виробничої бази, зайнявши помітну позицію на внутрішньому та зовнішньому ринках оптової торгівлі зерновими та олійними культурами.

2006 р. — група «АГРОТРЕЙД» запровадила новий напрямок діяльності — рослинництво.

2008 р. — було створено кілька насінницьких господарств з метою забезпечення сільгосппідприємств групи «АГРОТРЕЙД» насінням власного виробництва.

2016 р. — група «АГРОТРЕЙД» отримала сертифікат якості від Organic Standard та розширила лінійку виробництва нішевими культурами. Було переукладено довгостроковий договір з ЄБРР.

2018 р. — група «АГРОТРЕЙД» вивела на ринок новий посівний матеріал власної торгової марки Agroseeds. Компанія виростила імпортні сорти від світових лідерів із Франції, Австрії та Німеччини. Рейтингове агентство IBI-Rating підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг підприємства «СК-Агро», що входить до складу холдингу, та його процентні облігації серії С на рівні uaBBB+.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Овсяник Олександр Олександрович
Директор агропромислового департаменту
Олена Ворона
Ворона Олена Василівна
Генеральна директорка Групи
Всеволод Кожемяко
Кожемяко Всеволод Сергійович
Засновник групи компаній

Команда

Бут Андрій
Директор департаменту зовнішньої торгівлі групи
Ворона Костянтин
Директор виробничо-технічного департаменту групи

Структура компанії

Колос
Колос
Насінництво