АГРОТРЕЙД

Рослинництво, насінництво, переробка гречки та пшениці
33813

Група «АГРОТРЕЙД» — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг із завершеним циклом (виробництво, переробка, зберігання та торгівля сільськогосподарською продукцією).

Земельний банк складає 70,5 тис. га. сільськогосподарських угідь у Чернігівській, Сумській, Полтавській та Харківській областях.

Топ 100 латифундистів України

Основні сфери діяльності — виробництво зернових, зернобобових та олійних культур, зберігання та переробка зерна, насінництво та трейдинг. До складу Групи «АГРОТРЕЙД» входять шість агрокластерів, дев'ять елеваторів та хлібоприймальних підприємств. У холдингу працює близько 1,5 тис. людей.

Офіс керуючої компанії знаходиться у м. Харків.

Засновник та генеральний директор групи компаній «АГРОТРЕЙД» — Всеволод Кожем'яко.

Група «АГРОТРЕЙД» є членом ЄБА, УКАБ та ГАФТА.

Профіль групи компаній на YouControl

Профіль бізнесу «АГРОТРЕЙД»

Агровиробництво

Група «АГРОТРЕЙД» входить до ТОП-25 компаній, що мають найбільший земельний банк в Україні. До складу Групи входять 14 сільгосппідприємств, які організаційно та територіально згруповані у шість агрокластерів.

Профільні культури — кукурудза, соняшник, ячмінь, пшениця, соя, ріпак, а також компанія вирощує ряд нішевих культур.

У 2019 р. Група «АГРОТРЕЙД» ярими культурами засіяла 47,7 тис. га, у тому числі: кукурудзою — 21 тис. га, соняшник —15,5 тис. га, соя — 10 тис. га, ярий ячмінь — 0, 5 тис. га. Органічними культурами засіяно понад 2,5 тис. га. Озимі культури холдингу у хорошому стані. Під них відвели майже 22 тис. га, зокрема озиму пшеницю — 19 тис. га, ріпак — 2,6 тис. га та по 0,05 тис. га займають озиме жито та ячмінь.

Урожайність пшениці озимої в 2019 р. збільшилася на 13,9%, при цьому фуражна пшениця становить 70% від урожаю, решта 30% — продовольча.

Організаційне виробництво

У 2016 р. Група «АГРОТРЕЙД» отримала перший сертифікат європейського стандарту від Organic Standard — найбільшого сертифікаційного органу в Україні, який займається сертифікацією органічного виробництва.

У 2017 р. холдинг зібрав та експортував перший урожай органічної продукції. Першим клієнтом зовнішньому ринку стала Німеччина.

З 2018 р. під органічне землеробство було відведено понад 2,5 тис. га у Харківській області.

Переробка

Група «АГРОТРЕЙД» входить до трійки лідерів із переробки гречки в Україні. На «Дворічанський елеватор» розташований завод, що випускає гречану крупу першого сорту. Виробнича потужність підприємства — 30 тис. т на рік. За добу переробляється до 90 т сировини.

Компанія постачає крупи у Київську, Житомирську, Чернігівську, Полтавську, Харківську, Дніпропетровську, Запорізьку та Одеську області. Основна частина покупців компанії — це фасувальники національних та локальних торгових мереж, що продають фасовану крупу під власними торговими марками, оптові клієнти.

Зберігання

До структури Групи «АГРОТРЕЙД» входять дев'ять елеваторів та хлібоприймальних підприємств у Чернігівській, Сумській, Полтавській та Харківській областях. Усі вони мають залізничні гілки.

У 2018 р. загальна потужність одноразового зберігання зерна становила 523 тис. т.

Серед унікальних можливостей елеваторів холдингу — сушіння зерна у потоці, що значно зменшує травматизацію зерна, а також наявність авторозвантажувачів, здатних розвантажити будь-який вид транспорту із зерном.

Зернозберігаючі потужності холдингу складаються з металевих та бетонних силосів, складів підлогового зберігання, поліетиленових рукавів.

У 2019-2020 роках. Група «АГРОТРЕЙД» планує будівництво елеватора потужністю 60 тис. т одноразового зберігання у Чернігівській області. Очікуваний обсяг інвестицій на розширення потужностей складає $5 млн.

Елеватори Групи «АГРОТРЕЙД»:

Читати по темі: Элеваторы «АГРОТРЕЙД».

Насінництво

Холдинг займається виробництвом та реалізацією репродуктивного гібридного насіння кукурудзи та соняшника, а також сортового насіння озимої пшениці, ярого та озимого ячменю, гречки, сої та інших культур зарубіжної та вітчизняної селекції. Насіннєві господарства розташовані у Сумській та Харківській областях.

У 2018 р. Група «АГРОТРЕЙД» вивела на ринок новий посівний матеріал соняшника та озимої пшениці власної торгової марки Agroseeds. Компанія виростила імпортні сорти від світових лідерів із Франції, Австрії та Німеччини. Посівний матеріал Agroseeds вирощується під контролем спеціалістів та авторським наглядом оригінаторів сортів, а потім допрацьовується на насіннєвому заводі Групи «АГРОТРЕЙД», де встановлено сучасне обладнання Cimbria (Данія). Усі насіння відповідають діючим стандартам якості, включаючи ГОСТ 4138-2002 та ГОСТ 6068-2008.

У 2014 р. у с.Шелестово Коломацького району Харківської області на базі елітного насінницького господарства «Колос», що входить до складу Групи, було збудовано та введено в експлуатацію насіннєвий завод. Загальні інвестиції у будівництво становили $13 млн. Потужність заводу — 20 тис. т насіння за сезон. Завод оснащений обладнанням компанії Cimbria (Данія). Уніфікована виробнича лінія дозволяє готувати насіння різних культур: починаючи від зернових, і закінчуючи кукурудзою, соняшником та дрібнонасіннєвими культурами.

Трейдінг

Основними покупцями продукції холдингу є Туреччина, Єгипет, Італія, Іспанія, Нідерланди, Угорщина, Китай, Індонезія, Німеччина.

Фінанси

Читати по темі: Всеволод Кожемяко: Степень готовности компании к IPO высокая.

22 січня 2013 р. НКЦПФР зареєстровано випуск облігацій та проспект емісії облігацій «СК-Агро» (Група «АГРОТРЕЙД»). У 2018 р. IBI-Rating підтвердив довгостроковий кредитний рейтинг підприємства та його відсоткові облігації серії С на рівні uaBBB+

У 2017 р., який закінчився 30 червня 2017 р., чистий прибуток компанії склав $11,46 млн (+34,33% до 2016 р.), виручка — $140,91 млн (-5,92%), операційний прибуток — $20,17 млн ​​(-8,16%).

Соціальна відповідальність

Група «АГРОТРЕЙД» реалізує соціальні проекти спільно з Благодійним Фондом Всеволода Кожем'яко «Україна XXI» у населених пунктах, на території яких ведуть діяльність підприємства холдингу.

Соціальна діяльність ведеться за кількома напрямками:

  • підтримка та розвиток медицини в сільській місцевості;
  • організація дозвілля (створення дозвільних та інформаційно-освітніх центрів при школах та бібліотеках, встановлення дитячих майданчиків);
  • підтримка та розвиток навчально-виховних установ у сільській місцевості, підтримка обдарованих дітей;
  • конкурс соціальних проектів «Громадотворець»;
  • вивчення історії та традицій України;
  • розвиток інфраструктури

Компанія у рейтингах

2010 р. — Група «АГРОТРЕЙД» займає провідні позиції в рейтингу «ТОП-100. Найбільші компанії України».

2011 р. — Група «АГРОТРЕЙД» входить до рейтингу «Аграрна еліта України»; ТОП-15 агрохолдингів згідно з рейтингом видання Landlord; ТОП-20 найуспішніших аграріїв України згідно з рейтингом «Фокусу»; 8 місце серед найбільших власників елеваторних потужностей.

2011 р. — 22-е місце в рейтингу ТОП-100 латифундування України.

2016 р. — нагорода «Благодійник року» у номінації «Всеукраїнська бізнес-структура»; підприємство групи «АГРОТРЕЙД» «СК-АГРО» посіло друге місце у номінації «Кукурудза» у конкурсі «Обжинки 2016».

2019 р. — 8-е місце у рейтингу ТОП-10 найбільших агрохолдингів України за версією Hyser.

Історія розвитку «АГРОТРЕЙД»

1998 р. — Всеволод Кожем'яко заснував компанію під назвою «Східноукраїнська агропромислова компанія». Основними напрямками господарської діяльності на першому етапі розвитку були забезпечення сільськогосподарських підприємств та цукрових заводів пально-мастильними матеріалами, торгівля зерном та цукром.

1999-2002 рр. — почався продаж сільськогосподарської продукції на експорт.

2002-2005 рр. — Група «АГРОТРЕЙД» купувала нові підприємства, розпочала організацію заготівлі товарної продукції та створення власної виробничої бази, зайнявши помітну позицію на внутрішньому та зовнішньому ринках оптової торгівлі зерновими та олійними культурами.

2006 р. — Група «АГРОТРЕЙД» запровадила новий напрямок діяльності — рослинництво.

2008 р. – було створено кілька насінницьких господарств з метою забезпечення сільгосппідприємств Групи «АГРОТРЕЙД» насінням власного виробництва.

2011 р. — Група «АГРОТРЕЙД» збільшила земельний банк до 45 тис. га за рахунок купівлі підприємств у Полтавській області.

2012 р. — холдинг придбав підприємства у Сумській та Харківській областях, розширивши земельний банк до 49 тис. га. Група "АГРОТРЕЙД" залучила зовнішнє фінансування. Кредит на $28 млн видав ЄБРР на розширення інфраструктури та будівництво насіннєвого заводу. У с. Велика Донька Борзнянського району Чернігівської області Група «АГРОТРЕЙД» побудувала та запустила у роботу «Чернігівський елеватор». Перша черга зерносховища складалася з трьох ємностей тимчасового зберігання об'ємом 800 т кожна, вузла авторозвантаження, вагової платформи та зерносушарки.

2013 р.— Група «АГРОТРЕЙД» придбала три нові сільгосппідприємства у Харківській та Чернігівській областях, після чого загальний земельний банк становив 59 тис. га.

2014 р. — на Чернігівському елеваторі було запущено додаткові потужності зберігання обсягом 20 тис. т. У будівництво було інвестовано 33,8 млн грн. У грудні було здано в експлуатацію насіннєвий завод Групи.

2016 р. — Група «АГРОТРЕЙД» отримала сертифікат якості від Organic Standard та розширила лінійку виробництва нішевими культурами. Було переукладено довгостроковий договір з ЄБРР.

2017 р. — Група «АГРОТРЕЙД» збільшила посівну площу до 70 тис. га. Холдинг побудував третю чергу Чернігівського елеватора, завдяки чому його загальна потужність одноразового зберігання тепер становить 48,06 тис. т. Було залучено близько $1,1 млн. кредитних коштів ЄБРР

2018 р. — Група «АГРОТРЕЙД» вивела на ринок новий посівний матеріал власної торгової марки Agroseeds. Компанія виростила імпортні сорти від світових лідерів із Франції, Австрії та Німеччини. Рейтингове агентство IBI-Rating підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг підприємства «СК-Агро», що входить до складу холдингу, та його процентні облігації серії С на рівні uaBBB+.

2019 р. — Група «АГРОТРЕЙД» придбала підприємство ЧОСП «Копті», розташоване в Чернігівській області, площею 1,7 тис. га. У планах компанії розширення земельного банку у Чернігівській та Сумській областях.

Конфлікти «АГРОТРЕЙД»

2015 — Хто захоплює «АГРОТРЕЙД»? Народний депутат ВР від «Самопомочі» Роман Семенуха стверджує, що губернатор Харківської області дав команду прокурору області, керівництву обласної ДФС та податкової міліції порушити кримінальні справи, пов'язані з народними депутатами «Самопомочі» та бізнесменом Всеволодом Кожем'яком.

2017 р. — У «АГРОТРЕЙД» намагаються відібрати землі. Договори оренди на землю компанії «Колос» (дочірня компанія агрохолдингу «Агротрейд») було незаконно перереєстровано на компанію «Трейдторг». Змова для захоплення земель «АГРОТРЕЙД» провалилася. Незаконну перереєстрацію договорів оренди землі «Колоса» на «ТД «Трейдторг» скасовано. АГРОТРЕЙД vs. Влада — земельні війни по-новому. Земельні конфлікти в Україні виходять у нову площину — віртуозні схеми без відкритого криміналу. Переманювання пайовиків найкращими умовами — одна з них.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Ворона Елена Васильевна
Директор по финансовой и операционной деятельности
Кожемяко Всеволод Сергійович
Засновник та генеральний директор групи компаній

Команда

Бут Андрей
директор департамента внешней торговли группы
Ворона Константин
Директор производственно-технического департамента группы

Контакти

Харківська область, Харківський район, м. Харьков, вул. Дмитриївська, 31/35
+38 057 766-22-22 (Главный офис)
office@agrotrade.ua (Главный офис)
+38 057 703 2147 (офис)
Просмотреть на карте

Структура компанії

Колос
Колос
Семеноводство