Китайські покупці уникають американської сої з поставкою в січні і пізніше, очікуючи напруженості після виборів в США

Враховуючи торговельну війну між США та Китаєм, яка почалася під час першого терміну Дональда Трампа, деякі трейдери заявили, що китайські покупці уникають американської сої з поставкою в січні та далі через невизначеність тарифів, обираючи інколи дорожчі бразильські пропозиції. Про це заявила ринковий аналітик Reuters Карен Браун.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

Станом на середину жовтня резервування сої Китаєм у США на 2024-2025 рр. було найнижчим за 16 років, якщо виключити два роки торгової війни. Лише 43% від загального обсягу продажів сої в США наразі припадає на Китай, що є найнижчим показником за 18 років без торговельної війни.

З іншого боку, могло здатися, що Китай накопичує запаси напередодні виборів у США 2020 року, особливо коли він увірвався на американський ринок кукурудзи в середині року. Але внутрішні ціни на кукурудзу в Китаї різко зросли, оскільки запаси скоротилися, а світові ціни на кукурудзу того року впали до мінімуму за десятиліття.

Президент Джо Байден зберіг тарифи епохи Трампа на китайські товари і навіть запровадив нові, тому багато аналітиків вважають, що торгова політика залишиться без змін, якщо Камала Гарріс виграє вибори.

Незважаючи на це, якщо наступний президент США вживе більш жорстких заходів проти китайського імпорту, це може не призвести до прямих мит у відповідь на сільське господарство США.

Читайте також: Китайський імпорт сої з США в серпні виріс на 70%

  • У серпні Китай імпортував рекордні 12,14 млн т сої на тлі занепокоєння, що торгова напруженість із США може посилитися та зашкодити торгівлі соєю, якщо Трамп повернеться на посаду президента.

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.

Виконано за допомогоюDisqus