Ціни на рослинні олії, ймовірно, досягли піку — аналітик
Після різкого зростання за останні вісім тижнів світові ціни на рослинні олії демонструють ознаки зниження, хоча потенціал стійкої тенденції до подешевшання залишається невизначеним. Про це повідомив Томас Мільке, генеральний директор ISTA Mielke, Oil World.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
За його словами, пальмова олія, головний драйвер нещодавнього різкого зростання цін, можливо досягла свого піку. Виступаючи 13 листопада на онлайн-зустрічі Trend & Hedge Club, Т. Мільке зазначив, що, хоча ціни, можливо, досягли найвищого рівня, різноманітні ринкові невизначеності та фактори все ще можуть коригувати цінову ситуацію.
Він підкреслив зниження привабливості виробництва біодизеля, викликане збільшенням цінового розриву між рослинними оліями та дизельним паливом, що створило виробникам біодизеля негативну маржу. Оскільки на біоенергетику припадає близько 20% світового споживання рослинних олій, будь-яке подальше уповільнення виробництва біодизеля може спричинити тиск на ціни.
Напрямок ринку протягом наступних шести місяців значною мірою залежатиме від того, як Бразилія та Індонезія виконають свої мандати щодо біодизеля, сказав Мільке. Водночас він нагадав про дефіцит пальмової, а також соняшникової та ріпакової олій на світовому ринку.
Oil World прогнозує падіння світового сукупного виробництва соняшнику та ріпаку на 12 млн тонн у 2024/25 МР, що, як очікується, зменшить обсяги їх переробки на 8 млн т у річному обчисленні.
Мільке також попередив, що, незважаючи на велике світове виробництво сої, соєва олія навряд чи заповнить прогалину, яку залишили інші олії, оскільки обмежений попит на соєвий шрот стримує обсяги переробки олійної.
Читайте також: Світові ціни на основні рослинні олії зросли на 10-18% — аналітик
- Ціни на соняшникову олію на останньому тендері GASC зросли на 184$/т.
- Станом на 8 листопада соняшникова олія в портах Одеси зросла в середньому на 10-15$.
- За даними ФАО, ціни на рослинні олії у жовтні зросли до 2-річного максимуму.
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2024 р.