Маржа переробки сої падає через зниження цін на соєвий шрот — аналітики
Переробка сої в Україні у січні збільшилась до 260 тис. т (+4% до показника грудня). Це зумовлено продовженням переробки сої деякими великими заводами через низьку або майже відсутню маржу при переробці соняшнику. Про це пише ІА «АПК-Інформ».
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
Водночас маржа переробки сої теж скорочується через зниження вартості соєвого шроту. Він здешевшав через велику пропозицію та поки що поступове підвищення цін на сировину на тлі стримування продажу аграріями.
Всього у вересні-січні 2024/25 МР в Україні було перероблено рекордні близько 1,1 млн т сої, що на 48% перевищило показник в аналогічний період минулого сезону та майже на 30% — попередній максимум у вересні-січні 2019/20 МР (864 тис. т).
«Майбутні перспективи переробки сої будуть залежати від цінової кон’юнктури сектору соєвого шроту та конкуренції на європейському ринку, що став основним ринком збуту для українського продукту. Не виключається сезонне зниження попиту на український шрот у період надходження бразильського та аргентинського продукту з сировини нового урожаю навесні, що є головними постачальниками шроту до Євросоюзу», — зазначають аналітики.
Аргентинська продукція буде торгуватися з урахуванням нових знижених мит, і для подальшої вдалої конкуренції та утримання своїх позицій на ринку ЄС українським компаніям доведеться поступатися в ціні. Це знижуватиме привабливість переробки.
Читайте також: Україна нарощує експорт соєвого шроту, хоча частка на світовому ринку залишається низькою — аналітики
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.