OSTCHEM: Український ринок добрив цьогоріч зросте до 3,5 млн т
За прогнозами аналітиків азотного холдингу OSTCHEM Group DF Дмитра Фірташа український ринок добрив зросте з 3,2 млн т у 2024 році до 3,4–3,5 млн т у 2025 році. Про це заявив Олег Арестархов, директор з корпоративних комунікацій Group DF.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
«Наш прогноз оптимістичний. Ми бачимо, що епоха високих цін на газ, що становить близько 80% собівартості азотних добрив, поступово добігає кінця на тлі глобальних геополітичних зрушень. Фундаментальні передумови для зростання залишаються: добрива в Україні застосовуються значно в менших обсягах, ніж у розвинених країнах, цей рівень залишається нижчим за довоєнні показники», — сказав він.
За словами Арестархова, в Україні обсяг внесенння азотних добрив — близько 86,9 кг/га. Для порівняння, в США — цей показник становить 140-150 кг/га, в Бразилії — 246 кг/га, в Китаї — 340 кг/га.
«За консервативного сценарію очікується зростання на 8-10% у найближчі два роки, а у разі оптимістичного, за умови досягнення мирних угод — до 15–18%. Лідерами ринку залишаться аміачна селітра, карбамід та КАС. При цьому КАС демонструє високу динаміку за рахунок своєї ефективності та нових виробничих потужностей, що нарощуються в Україні. Сьогодні ринок споживає близько 850 тис. тонн КАС на рік, а потенціал галузі дозволяє говорити про досягнення позначки в 1 млн. тонн», — зазначив Арестархов.
Він зауважив, що динаміка галузі залежатиме від низки чинників: ціни на газ, глобальної кон'юнктури зернового ринку, здатності уряду реалізовувати зважену протекціоністську політику та, безумовно, перебігу війни.
«Однак подальше підвищення тарифів «Укрзалізниці» та проблеми з енергетикою можуть уповільнити розвиток ринку. У довгостроковій перспективі зниження цін на газ зробить добрива доступнішими, що позитивно позначиться на всьому аграрному секторі», — прокоментував Арестархов.
Читайте також: OSTCHEM знизив виробництво добрив торік. В компанії кажуть, що це через низькі ціни на зерно та дешевий імпорт
- У березні OSTCHEM запустив новий сучасний цех з виробництва карбамідо-аміачної суміші (КАС). Проєкт реалізований на базі ПрАТ «Рівнеазот» та орієнтований насамперед на фермерів західних регіонів України. Потужність нового виробництва — 300 тис. т на рік.
- У жовтні «Рівнеазот» відновив роботу та вийшов на 100% потужність базових цехів з виробництва мінеральних добрив.
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.