Європа хоче замінити імпортні російські добрива місцевим гноєм — FT
ЄС хоче замінити принаймні частину добрив, які він імпортує з росії, продуктами з «домашнього» гною та сечі тварин, щоб зменшити доходи рф, пише Financial Times.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
Крістоф Хансен, комісар блоку з питань сільського господарства, сказав журналістам, що добрива на основі гною можуть зменшити залежність від імпортних хімічних добрив і є дешевшими, ніж штучні еквіваленти, виробництво яких вимагає багато енергії.
«Тваринницький сектор може забезпечити позитивний внесок у циркулярну економіку — вона вирощується всередині країни, не потребує надходження ззовні та не базується на високих цінах на енергію, як на газ», — сказав він.
Гній і харчові відходи також можуть бути використані для отримання біогазу як альтернативного джерела енергії, оскільки ЄС зрештою прагне припинити всі поставки газу з росії, колись свого найбільшого постачальника.
росія фактично продовжувала експортувати свій газ через виробництво добрив, стверджує індустрія добрив ЄС. Для виробництва аміаку, який використовується в хімічних добривах, потрібна велика кількість газу. Високі ціни на газ також зробили вітчизняні добрива неконкурентоспроможними, вдаривши по робочих місцях.
рф захопила 30% ринку імпортних добрив у ЄС, порівняно з 17% наприкінці 2022 року. Серед інших великих постачальників — Марокко та Єгипет. За даними Євростату, у 2024 році фермери купили в росії 5,7 млн т на 1,9 млрд євро.
Згідно з дослідженням, проведеним голландськими та бельгійськими вченими, використання Renure (скорочення від recovered nitrogen from manure — відновлений азот з гною), скоротило б витрати на добрива майже на 5% у тваринницьких регіонах.
Читайте також: Головним постачальником добрив до Польщі у 2024 році залишалася росія
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.