В Мінагро прокоментували пропозицію дозволити імпорт ГМ-ріпаку для переробки: «Цього сезону це неможливо»

Ініціатива дозволити імпорт ГМ-ріпаку в Україну з подальшим реекспортом виготовленої з нього продукції наразі перебуває лише на стадії обговорення і потребує внесення змін до законодавства. Про це в коментарі Latifundist.com розповів перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

Як зазначається, на сьогодні жодного зареєстрованого законопроєкту з цього питання немає. Наразі це лише ідея, яка виникла через дефіцит олійних культур для завантаження українських переробних підприємств у певні періоди, зокрема у другому кварталі року. Пропонується дозволити імпортувати сировину виключно для переробки та подальшого реекспорту — без використання продукції на внутрішньому ринку.

«Тобто не передбачається, не обговорюється обіг продукції переробки на внутрішньому ринку. На внутрішній ринок це не впливає, обігу немає, виключно в режимі реекспорту, переробити і вивезти», — говорить Висоцький.

Наразі розглядається варіант розробки тимчасової процедури, яка діятиме орієнтовно протягом одного року — до вересня 2026 року. Саме тоді в Україні має повноцінно запрацювати нове законодавство про обіг ГМО, що вже ухвалене Верховною Радою і адаптоване до європейських стандартів.

«Ця ідея обговорюється з потенційною реалізацією наступного сезону.  Цього сезону це неможливо. Це буде тимчасова процедура, виключно до запуску повноцінного закону про ГМО, який має стартувати з вересня 26-го року, і який вже прийнятий Верховною Радою. Він повністю відповідає європейським регламентам. Тому ми тут якийсь розріз чи порушення не йдемо», — зазначив Висоцький.

  • 18 квітня народний депутат, заступник голови аграрного комітету Степан Чернявський повідомив, що переробники ріпаку просять парламент внести зміни до діючого закону про регулювання ГМО та дозволити ввезення ГМ-ріпаку в Україну з подальшим реекспортом виготовленої з нього продукції. 

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.