Китай цьогоріч збільшить посіви ГМ-кукурудзи в 4-5 разів
Цього року Китай планує посіяти в чотири-п’ять разів більше генетично модифікованої (ГМ) кукурудзи, ніж торік, повідомляють аналітики та представники галузі, пише Reuters.
Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток
Це означає прискорення впровадження біотехнологій, яке раніше гальмувалося через жорсткий державний контроль, скептицизм громадськості та неоднозначні результати випробувань.
Після десятиліть обережності Китай за останні два роки активізував затвердження нових сортів ГМ-насіння, позиціонуючи біотехнології як спосіб посилити продовольчу безпеку.
Згідно з даними CITICS Research та трьох представників насіннєвої індустрії, посівна площа ГМ-кукурудзи в Китаї у 2025 році зросте з приблизно 670 тис. га до 3,3–4,1 млн га.
Хоча ініціатива не пов’язана напряму з торговельним конфліктом між США і Китаєм, зменшення залежності від імпорту кукурудзи може дати Пекіну нові важелі в переговорах. Торік США постачали 15% від загального імпорту кукурудзи в Китай.
Незважаючи на зростання посівів, ГМ-кукурудза поки що охоплює лише близько 7% площ посіву кукурудзи в країні, тоді як у США чи Бразилії цей показник перевищує 90%.
Хоча Китай міг би швидко досягти аналогічних показників, уряд досі діє обережно через вкорінений скептицизм з боку фермерів і споживачів. Крім того, жорсткий контроль над продажем насіння ускладнює планування і призвів до надлишку насіння у внутрішніх виробників.
Деякі фермери, у пошуках вищих врожаїв, уже використовують нелегальне ГМ-насіння або гібридні сорти, повідомляють джерела. Активність нелегального ГМ-насіння в північно-східних регіонах демонструє реальний попит на сучасні сорти.
Міністерство сільського господарства вже закликало провінції посилити контроль за нелегальним обігом ГМ-насіння.
За словами аналітика Trivium China Івен Роджерс Пей, при переході від пілотних проєктів до великомасштабних посівів, врожайність спершу може впасти, оскільки фермери не зможуть приділяти так багато уваги кожній рослині. Однак із часом вони адаптуються до нових сортів.
«Якщо нові сорти покажуть кращі результати, посіви розширюватимуться. Назад шляху вже не буде», — резюмувала Пей.
Читайте також: Експорт української кукурудзи до Китаю цього сезону зменшився у 20 разів — Spike Brokers
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.