Падіння котирувань пшениці тисне на ріпак на Euronext. Під тиском і ціни нового врожаю в Україні — ASAP Agri

Як і в США, де фермери уважно стежать за співвідношенням цін сої та кукурудзи перед весняною посівною кампанією, в Європі ключовим орієнтиром для виробників є цінове співвідношення між ріпаком і пшеницею. Про це в коментарі Latifundist.com розповів керівник аналітичного відділу та інсайтів ASAP Agri Олівʼє Буйє.

Підписуйтесь на наш YouTube: топи агрохолдингів без краваток

За його словами, ці два індикатори зараз сигналізують про зовсім різні ринкові тенденції. У США кукурудза виглядає відносно дорожчою за сою, тоді як у Європі спостерігається зворотна ситуація — ріпак коштує більше, ніж зазвичай, порівняно з пшеницею.

На біржі Euronext співвідношення ріпак/пшениця для врожаю 2025 року перевищило 2,25, що суттєво вище «звичного» рівня 2,0. Це означає, що без зростання цін на пшеницю ріпак навряд чи зможе подорожчати найближчим часом, зазначає Буйє. Проте пшениця наразі залишається під потужним тиском фундаментальних факторів — з тенденцією до подальшого зниження цін, додає аналітик.

Крім того, попри загальну слабкість ринку, ріпак на Euronext вже втратив 35 євро/т протягом останніх кількох місяців, головним чином через ослаблення долара США.

У результаті, рівень у понад 520 $/т (на умовах CPT) для нового врожаю українського ріпаку з олійністю 42%, який вдалося зафіксувати деяким аграріям за форвардними контрактами, найближчим часом може залишитися недосяжним.

Читайте також: Аналітики прогнозують ціни на ріпак в липні-вересні в межах 540–560 $/т, форвардів буде небагато