Імпорт сої до Китаю скоротився до найнижчого рівня за 10 років
Імпорт соєвих бобів до Китаю у квітні впав до найнижчого рівня за 10 років. Це сталося через тривалі затримки з митним оформленням та пізні відвантаження з Бразилії, пише Reuters.
Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів
Загальний імпорт за місяць склав 6,08 млн т, що на 29,1% менше, ніж за аналогічний період минулого року, і є найнижчим рівнем з 2015 року, згідно з розрахунками Reuters на основі даних Головного митного управління Китаю.
Затримки на митниці серйозно вплинули на сектор переробки олійних культур у Китаї з квітня до початку травня, що призвело до скорочення запасів соєвого шроту для великої тваринницької галузі країни.
Зараз доставка соєвих вантажів з портів до заводів із переробки займає 20–25 днів замість звичних 7–10, повідомляють чотири трейдери, які говорили на умовах анонімності через чутливість питання у Китаї.
«Операції з переробки постраждали», — зазначило одне з джерел.
На початку травня кілька заводів з переробки в північному та північно-східному Китаї змушені були скоротити виробництво або повністю зупинити роботу через накопичення вантажів, розповіли трейдер і аналітик, додавши, що деякі комбікормові заводи залишилися без запасів і були змушені купувати дорогу продукцію на спотовому ринку.
Хоча активність у секторі переробки поступово відновлюється, учасники ринку залишаються обережними через можливе перевантаження портів, якщо затримки продовжаться.
З січня по квітень обсяг імпорту сої склав 23,19 млн грн, що на 14,6% менше у порівнянні з 27,15 млн т за аналогічний період минулого року.
Очікується, що імпорт сої різко зросте у травні та червні: деякі китайські аналітики та трейдери прогнозують обсяг близько 11 млн т на місяць.
Читайте також: Китай скасував тимчасове обмеження для п'яти експортерів бразильської сої
Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.