Ефективний контроль павутинного кліща: експерти радять комбіновану стратегію

Павутинний кліщ здатний завдати суттєвих збитків багатьом культурам у літній період. Аби мінімізувати шкоду, фахівці радять застосовувати комплексну стратегію захисту, яка поєднує агротехнічні заходи, моніторинг і цільове застосування акарицидів. Про це розповів Дмитро Білан, директор департаменту супроводження, навчання та розвитку продажів Himagro M, пише SuperAgronom.com.

Підписуйтесь на наш Telegram: все про внутрішнє життя агрохолдингів

Серед профілактичних заходів виділяють:

  • регулярний огляд посівів;
  • заробку в ґрунт післяжнивних решток;
  • боротьбу з бур’янами та чагарниками на межах полів — саме звідти кліщ починає міграцію.

Коли популяція шкідника наближається до шкідливого порогу, ефективним стає застосування акарицидів, особливо тих, що діють на всі стадії розвитку кліща: яйце, личинка, німфа, імаго.

Гексоран (гекситіазокс, 450 г/л) — акарицид контактно-шлункової дії з тривалим захисним ефектом (до 50 діб), який блокує розвиток кліща ще на стадії яйця. Завдяки трансламінарній дії препарат потрапляє навіть у важкодоступні зони листкового апарату, де концентруються колонії.

У разі високої чисельності імаго, Гексоран рекомендовано поєднувати з іншими акарицидами, які діють безпосередньо на дорослих кліщів, для оперативного знищення популяції.

Ще один потужний інструмент — Таурус (піридабен, 200 г/кг), який порушує енергетичний обмін у клітинах кліщів і викликає параліч. Препарат демонструє:

  • початок дії вже через 15 хвилин після обробки;
  • тривалий захист до 5–6 тижнів;
  • стійкість до дощів та температурних коливань;
  • високу сумісність з інсектицидами та фунгіцидами.

Таурус ефективно працює на широкому спектрі культур — від овочів і баштанних до плодових садів і виноградників.

Застосування таких препаратів у межах правильно спланованої системи захисту допоможе уникнути критичних втрат врожаю та зберегти стабільність виробництва.

Акарициди Гексоран і Таурус з портфоліо Himagro M доступні за програмою «Кредитне забезпечення врожаю» для підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу. Завдяки програмі аграрії можуть придбати ЗЗР зараз, а заплатити за них після збирання врожаю та його реалізації.

Читайте також: Фахівець порекомендував препарати для контролю хвороб ріпака

Євгенія Тулаїнова, Latifundist.com, 2025 р.