Як росіяни крали кукурудзу з палаючого елеватору в Маріуполі і звинуватили «націоналістів», що ті знищили зерно. Свідчення маріупольців

Пошкодження елеватора в Маріуполі внаслідок обстрілів рашистами
Пошкодження елеватора в Маріуполі внаслідок обстрілів рашистами

#росіяниБрешутьЗавжди

Що зараз росіяни вливають в мізки всього світу через свої пропагандистськи відео? — «Українськи націоналісти при відступі з Маріупольського порту спалили 50 000 тон різного зерна».

Як все було насправді: під час атаки на Маріупольський порт та СРЗ (судноремонтний завод), росіяни використовували всі можливі боєприпаси для обстрілу території порту, у тому числі — запальні. У зв’язку з цим були пошкоджені ємності силосів елеватору, які там знаходилися. В більшості, це були пошкодження зверху. І саме там частина зерна почала неспішно горіти.

На відео окупантів від 18 травня (https://youtu.be/61RZmzBoknE та https://youtu.be/F3gyIkydcYo), коли вони захопили територію цього майданчика, можна побачити, що як мінімум 3 з 6 силосів на цьому майданчику мають певні пошкодження від снарядів. Більшість прильотів зверху, тобто немає сумнівів що їх обстрілювали ззовні.

Пошкодження силосів в результаті обстрілів рашистами

І найголовніше, на відео окупантів легко побачити, що крайній силос праворуч має величезну діру від влучання снаряду і, як наслідок влучання, йде не дуже активний процес горіння — без клубів диму. Тобто, у зв’язку з влучанням, виникло займання зерна кукурудзи, яке неспішно горіло зверху, лише верхній шар.

При цьому сама залізна ємність силосу на відео ціла, попри одиночні влучання снарядів.

Пошкодження силосів в результаті обстрілів рашистами

Але ж повертаючись до першого відео пропагандистів ми бачимо той самий силос зі спаленою кукурудзою, проте сам силос майже повністю зруйнований та спалений.

Пошкодження силосів в результаті обстрілів рашистами

І він, дійсно, повністю зруйнований, виходячи з інших фото, які я знайшов на одному з каналів окупантів.

Виникає питання: що сталося з цим силосом та зерном кукурудзи в ньому?

Пошкодження силосів в результаті обстрілів рашистами

Відповідь проста: силос та більшість зерна у ньому, яке можна було врятувати, погубили самі росіяни!

Як так вийшло? За інформацією від людей, які були на цьому майданчику і бачили все своїми очима (наразі вони вже виїхали з Маріуполя — прим. авт), росіяни хотіли вивезти максимальну кількість зерна кукурудзи в цьому силосі, яке зверху неспішно горіло після влучання їх же снаряду. Але замість того, щоб його загасити водою, а потім просушити, вони, як завжди, сподівалися на «російський авось» і вибрали «простий шлях».

Ідея цього шляху — швидше вивантажити зерно з силосу просто поряд з ним, на землю. А у зв’язку з тим, що вся автоматика лінії розвантаження, всі двигуни були розбиті під час обстрілу (та і взагалі не було електрики), вони просто почали вручну відкривати засувки під самим силосом, де, в нормальному режимі, зерно зсипалося на конвеєр та розвантажувалось. Але, щоб прискорити процес, вони почали робити додаткові отвори для зсипання зерна і таким чином створили зверху неспішно тліючого зерна воронку. За рахунок створення воронки, кисень почав різко поступати знизу силосу, що створило умови для дуже швидкого запалювання усього зерна у силосі.

Результат: повністю зруйнований силос та згорілі 5 тис. т зерна кукурудзи.

«Коридор для зерна» з українських портів, або Чергова пастка росіян

Читати також

Але, пропагандист на відео казав про 50 тис. т зерна?

На погляд автора, метою цього відео було не тільки показати «поганих націоналістів, які готові знищувати зерно за будь-яку ціну». Це лише одна частина інформаційної операції. Але інша, більше суттєва мета, це прикриваючись спаленим самими ж росіянами зерном кукурудзи з лише одного силосу, розказати, що все інше зерно, яке зберігалось там, теж згоріло.

І після цього спокійно продовжувати грабувати вціліле зерно та заробляти на цьому гроші.

Чому ця версія максимально відповідає дійсності?

Бо на наступних фото можна побачити як мінімум 2 цілих силоси, у одному з яких на фото, у дірі можна побачити ціле, не пошкоджено зерно!

Отак, в черговий раз виявилось, що всі розповіді путіна та його посіпак про необхідність нападу на Україну заради «попередження небезпеки з боку НАТО», «знищення небезпечних біолабораторій в Україні» та іншого маразму, були лише прикриттям для звичайного пограбування українців та України.

Максим Бородін, депутат Маріупольської міськради

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus