З присмаком крові, або Агробізнес України, який має зв’язки з росією та білоруссю

З присмаком крові, або Агробізнес України, який має зв’язки з росією та білоруссю
З присмаком крові, або Агробізнес України, який має зв’язки з росією та білоруссю

Попри повномасштабне вторгнення, яке внесло чимало кардинальних змін у роботу бізнесу в Україні, зокрема, і у аграрній галузі, деякі компанії досі мають зв’язки, що ведуть до росії та білорусі.

Компанія LIGA ZAKON проаналізувала зв’язки українських компаній агропромислового комплексу з ворожою стороною — ці результати дивують.

У відборі бізнесів були свої критерії. Відібрані суб’єкти дослідження є юридичними особами, фізичні особи-підприємці влючені не були. Кожна компанія наразі веде активну діяльнісь — про це свідчить статус в реєстрі «зареєстровано», бізнеси зі статусом «припинено» чи «банкутство» до уваги не брались. Також, не включені до дослідження  компанії зареєстровані на території АР Крим.

Загалом, за даними ІТ-платформи LIGA360, в Україні зареєстровано 14 728 компаній, беніфіціарні власники яких є громадянами росії чи білорусі. Частка бізнесу АПК із цих компаній порівняно є не великою — 588, утім на шостому місяці повномасштабної війни ці цифри шокують.

Репутація чи прибуток: позиція світових агрокомпаній щодо війни рф проти України
Читати також

За результатами дослідження, найбільше зв’язків аграрних підприємств із ворожою стороною, виявлено у столиці. У Києві та області нараховано 200 компаній, що у відсотковому еквіваленті складає 3,01% від усіх зареєстрованих у регіоні.

Найменше зв’язків із ворогом налічено на Черкащині — всього 6 компаній, які від загальної кількості агробізнесу в області складають —  0,15%.

ТОП 5 регіонів України з найбільшою кількістю компаній, які мають зв’язки з росією та білоруссю

П’ятірка територій України, на яких найчастіше зустрічаються компанії АПК зі слідом країн-агресорок, виглядає так: 164 агропідприємства нараховано у Києві, слідом за столицею йде Одеська область, де виявлено 45 компаній, 36 бізнесів зареєстровано у Київській області. На, так званому, четвертому місці Вінничина, у якій також 36 компаній мають російський та білоруський слід. Закриває п’ятірку — Львівщина, де 29 компаній працюють з ворогом.


Відсоток компаній з ворожим слідом серед інших бізнесів у регіонах України

В Україні немає жодної області, яка б не мала компаній пов’язаних з росією чи білоруссю. Утім, найменший відсоток серед усіх зареєстрованих компаній у Черкаській (0,15%), Кіровоградській (0,18%)  і Тернопільській областях (0,19%).

Натомість, найбільша відсоткова частка агробізнесу, де знайдені бенефіціарні власники з росії і білорусі, у Києві (2,4%). Менше одного відсотка знайдено серед підприємств Івано-Франківщини (0,8%), Львівщини (0,78%), Вінниччини (0,76%) та Волинської області (0,76%).


Не мати жодних зв’язків з росією та білоруссю важливо

Для українського бізнесу критично важливо розуміти, з ким маєш справу. З початком повномасштабної війни зв’язок компаній з громадянами росії та білорусі може мати згубні наслідки як для самого бізнесу, так і для тих, хто має співпрацю з такими компаніями.

З введенням воєнного стану, парламент та уряд запровадили низку правил, які стосуються взаємовідносин з російською федерацією та її прибічниками.

Згідно нового законодавства, передбачено:

  • примусове вилучення в Україні об’єктів права власності російської федерації та її резидентів;
  • ухвалені санкції можуть призвести до зупинення діяльності компанії;
  • існує обмеження руху коштів по відношенню до резидентів рф/рб та юридичних осіб, де кінцевими бенефіціарами є резиденти рф чи рб;
  • відбувається блокування нотаріальних дій за участю осіб, пов’язаних із агресором.

Не варто нехтувати перевіркою партнерів, особливо під час війни. Щоб перевірити сумнівні зв’язки бізнес-партнерів, достатньо скористатися функціоналом CONTRAGENT у LIGA360

Аби бути впевненим у співпраці, достатньо ввести назву компанії чи код ЄДРПОУ у функціоналі аналізу і вже за секунду система вам покаже, чи варто мати співпрацю з таким партнером.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus