Україна: Із "житниць" та в "фуражниці"


Источник фото: export LAT

Як свідчать останні, найточніші, дані, Україна, як зернова держава, останнім часом стрімко перетворюється із «житниці» на «фуражницю» при значній частці та зростанні посівів технічних культур.

Причиною цього є як усе дошкульніші природні катаклізми, що негативно впливають на більш ризикові озимі культури (пшеницю та ячмінь), так і «рукотворні справи» – невідшкодування ПДВ, квотування, насамперед, пшениці, що останніми роками буквально «політизувало» цю культуру. А скільки «залило сала за шкуру» нашим аграріям лише оте обкладання митом експорту зернових у минулому році.

Так чи інакше, але безпристрасні дані ДержСтату показують, що під врожай 2012 року українськими аграріями було посіяно 6625 тис.га продовольчих культур, що на 971 тис.га або на 13% менше 2011 року, у тому числі пшениці, відповідно – 5791 тис.га; 990 тис.га та 15%.

Натомість зернофуражних культур було посіяно 8939 тис.га — на 812 тис.га або на 10% більше, ніж під врожай попереднього року, у тому числі кукурудзи на зерно, відповідно, 4719 тис.га; 1099 тис.га та 30%. Наголошую, майже на третину ми збільшили посіви кукурудзи, довівши їх до абсолютного рекорду з часів Адама та Єви.

При цьому українські аграрії у 2012 році посіяли 7549 тис.га (+108 тис.га) технічних культур, у т.ч соняшнику – 4889 тис.га (+150 тис.га), сої — 1470 тис.га (+336 тис.га), а також ріпаку — 566 тис.га, посіви (і непосіви) якого мабуть відносно найбільше постраждали від погодних умов останнього року (- 303 тис.га).

Поточний стан світового зернового ринку показує, що «чуйка» не підвела українських товаровиробників, що зробили (хоч і не без допомоги примх природи та наших урядовців) такий свій вибір щодо структури посівних площ під врожай 2012 року.

Злежалого товару у них у цьому році не буде!

Узнавайте первыми самые свежие новости агробизнеса Украины на нашей странице в Facebook, канале в Telegram, скачивайте приложение в AppStore, подписывайтесь на нас в Instagram или на нашу рассылку.

Выполнено с помощью Disqus