Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com
Народився 6 березня 1971 р. у селі Новомануйлівка Петрівського району Кіровоградської області.
Освіта
- Закінчив Дніпропетровський державний аграрний університет (економіст).
- Закінчив Кіровоградський інститут сільськогосподарського машинобудування (інженер-механік та адміністративний менеджмент).
Кар'єра
- Працював водієм у «Сільгоспхімії», постачальником у колгоспі, який згодом очолив.
- До 2000р. займався реалізацією дизельного палива.
- 2000 р. — створив фермерське господарство «АВІЛ». Спочатку взяв паї батьків, потім наділи сусідів та інших односельців із Новомануйлівки, а потім ще 37 осіб із села Олександрівка. Земельний банк «АВІЛ» був 247 га.
- 2000-2009 рр. — керівник сільськогосподарського виробничого кооперативу «П'ятихатський».
- 2004 р. — керівник та засновник приватного підприємства «Плаві + К».
- 2007 р. — керівник та засновник товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма П'ятихатська».
- 2010 р. — керівник та співзасновник громадської організації «Асоціація сільськогосподарських виробників петрівського району».
- 2010 р. — керівник фермерського господарства «Яблуко-1».
- 2010 р. — керівник та засновник товариства з обмеженою відповідальністю «АФ П'ятихатська».
- 2011 р. — керівник та засновник товариства з обмеженою відповідальністю «Пульс народу».
- 2011 р. — керівник та засновник благодійного фонду «З людьми і для людей».
- 2011 р. — керівник та засновник приватного підприємства «Йосипівка».
- 2013 р. — керівник та засновник товариства з обмеженою відповідальністю «Футбольний клуб «Інгулець».
- 2014 р. — керівник та засновник фермерського господарства «Агро — папа».
- 2016 р. — керівник та засновник приватного підприємства «Футбольний клуб «Інгулець».
- 2017 р. — керівник та співзасновник громадської організації «Дитячо — юнацький футбольний клуб «Інгулець».
Політична діяльність
- Депутат Петрівської райради.
- Декларація за 2017 р.
- 2019 р. — брав участь у парламентських виборах як самовисуванець.
Нагороди, регалії
- За високі показники в роботі підприємства нагороджено Орденом Святого Станіслава V ступеня з врученням йому Лицарського Хреста, а також Дипломом всеукраїнського конкурсу «Громадське визнання» за відданість своїй справі.
- В 2013 р. отримав звання «Меценат року» за вагомий внесок у відродження народної творчості Кіровоградщини.
- Занесений на районну Дошку пошани.
- Удостоєний звання «Успішний керівник АПК-2010».
Цікаві факти
- 2009-2010 рр. — президент футбольного клубу першої ліги ФК «Десна», Чернігів.
- З 2013 р. — президент ФК «Інгулець».
- Почесний професор Інституту розвитку аграрних ринків.
- Січень 2023 р. — Олександр Поворознюк внесений до бази «Миротворець».
Цитати
«Коли я очолив господарство, то пообіцяв людям, що працюватиме й ферма. Адже це і робочі місця, і прибуткова справа для господарства. На європейському ринку ми з 2015 р., але довго до цього йшли. Я побував в Арабських Еміратах, у Саудівській Аравії. Домовився там із партнерами з Великобританії про постачання пшениці, ячменю та кукурудзи» (2018 р.).
«Починали ми з експорту 2 тис. т, а зараз постачаємо у Велику Британію стільки, скільки просять. А свого часу мене вже до Арабських Еміратів не пускали, бо надто часто, за їхніми правилами, їздив туди. Довго вів переговори, не хотів ризикувати, бо мені казали: «Розмитнюєш, товар приходить до місця призначення — і потім отримуєш кошти». А я все наполягав на тому, що розмитнюю і, не виходячи з порту, одержую гроші. Тепер же працюємо по-іншому. Я виставляю інвойс за поставлений товар, а партнери із Великобританії через литовський банк розплачуються за отримане» (2018 р.).
«Грошей не вистачає на ґрунтовні випробування. Наш посівний матеріал не захищений від хвороб, а західний — захищений» (2018 р.).
«Європу треба будувати тут, удома. Тому чимало земляків, які мешкають у Володимирівці, вважають її справжнім європейським селом. Ну, майже європейським» (2018 р.).
«Свого часу я через обставини не став професійним футболістом, хоча мене запрошували до спортінтернату донецького футбольного клубу «Шахтар». Тепер же прагну реалізуватися як президент клубу. Моя мета — вихід «Інгульця» до Прем'єр-ліги та Ліги Європи» (2018 р.).
«Спершу думав, що це сон, потім — що кіно знімають. Ну я не міг подумати, що можна так нахабно приїхати і забирати чуже. Але все-таки дійшло, що це все — всерйоз, я почав дзвонити до всіх інстанцій: УМВС в області, прокуратуру, райвідділ. Усі з'їхалися, почали розбиратись. Нападники почали розбігатися в різні боки, їх почали відпрацьовувати... Ну якось так...» (2018 р.).
«Хочу заспокоїти всіх пайовиків, у нас все добре. Результат рейдерської атаки: три розстріляні машини, 25 затримано. Думаю, це не остання зустріч із рейдерами. Хочу, щоби всі знали. Я нікому не продавав господарство, не зраджував пайовикам і нікому нічого не винен. Я легко брав автомат і стріляв не в людей, а в нелюдів, які хочуть нажитися на рівному місці» (2018 р.).
Стиль життя
Сім'я: дружина Людмила Поворознюк, син Олександр.
Конфлікти
2016 р. — конфлікт Олександра Поворознюк із ФК «Авангард».
ФК відправив відкритий лист, у якому вказав, що Олександр Поворознюк, знаючи про зламаний автобус ФК, «особисто дав вказівку водієві автобуса (якого було направлено керівництвом «Інгульця» до футболістів), який вже був зовсім поруч із рештою делегації «Авангарду», розвернути свій транспортний засіб і повертатися назад до Петра. Також «після закінчення поєдинку він вирішив просто вигнати «Авангард» зі стадіону. Вигнати, знаючи, що клубний автобус краматорського клубу ремонтується на узбіччі траси Кривий Ріг-Петрово. Окрім цього, «Олександр Григрович навідріз відмовляється надавати на суд громадськості відеозапис поєдинку «Інгулець»-«Авангард». Поєдинку, прямий показ якого анонсувався клубом «Інгулець» та показ якого було перервано клубом «Інгулець» у момент, коли звучав державний гімн України».