Одеський порт у неділю не працював через блекаут. Ми запитали АМПУ, як це вплинуло на завантаження суден

Суховантаж ADNAN TORLAK, завантажений соняшником у порту «Чорноморськ». 14 грудня 2022 року
Суховантаж ADNAN TORLAK, завантажений соняшником у порту «Чорноморськ». 14 грудня 2022 року
Джерело фото: Міністерство інфраструктури України

У неділю через блекаут не працював Одеський порт, заявив у коментарі Reuters міністр аграрної політики України Микола Сольський. А як же «зерновий коридор», що з  завантаження суден? А що з Чорноморськом і Південним? Скільки треба генераторів, щоб порт працював? Про це в бліц-інтерв'ю розпитали в.о. голови АМПУ Олексія Вострікова.

Latifundist.com: У якому режимі зараз працює Одеський порт?

Олексій Востріков: Одеський порт працює в штатному режимі.

Latifundist.com: Микола Скольський сказав, що порт не працював через те, «що генератори ще не були включені». Поясніть, будь ласка.

Олексій Востріков: Що стосується адміністрації Одеського порту — станом на сьогодні завдяки генераторам забезпечено безперебійну роботу адміністративної будівлі управління порту, транзитно-вантажного терміналу та КПП. Зі свого боку АМПУ робить все можливе для забезпечення безперебійної роботи порту.

Олексій Востріков

Портові оператори оперативно займаються закупівлею генераторів та пошуку альтернативних джерел для живлення потужностей, задіяних у вантажно-розвантажувальних роботах (ВРР).

Latifundist.com: Яка кількість генераторів потрібна, аби забезпечити роботу порту?

Олексій Востріков: Кількість генераторів, як і необхідний обсяг споживаної потужності залежить від потреб саме стивідорних компаній. А саме — яка потужність необхідна і достатня для забезпечення живлення усіх механізмів та пристроїв задіяних у ВРР. Як наприклад, сьогодні споживана потужність дорівнює 5-6 МВатт/годину. 

Latifundist.com: Які процеси у порту з точки зору перевалки зерна найбільш залежні від електроживлення?

Олексій Востріков: Практично всі. Незалежні від електрики тільки заїзд автівок та подача вагонів.

Latifundist.com: Чи це перший випадок, коли порт простоював через блекаут? Були такі прецеденти у Чорноморську та Південному?

Олексій Востріков: Це другий випадок для портів Одеса та Чорноморськ. Для Південного — третій.

Latifundist.com: Чи можна описати у цифрах, як блекаути впливають на час завантаження суден?

Олексій Востріков: Однією цифрою це неможливо описати. Беручи до уваги відсутність альтернативного електропостачання, блекаути призводять до зупинення ВРР. Таким чином, при відключенні електрозабезпечення затримка при навантаженні суден дорівнює часу відключення, плюс час на запуск необхідного для відновлення процесу обладнання.

Читайте також: Блекаут: як в умовах відключення електроенергії живе агробізнес

Latifundist.com: Уряд визначив чотири пріоритетні групи для поставок електроенергії, їх підключатимуть до світла в першу чергу. Чи входять туди порти?

Олексій Востріков: Ні. Але АМПУ докладає всіх необхідних зусиль для забезпечення оперативного відновлення електроживлення.

Костянтин Ткаченко, Latifundist.com

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus