Майкл Каппоні: Україна навчила мене, що немає нічого неможливого

Майкл Каппоні, президент та засновник Global Empowerment Mission (GEM)
Майкл Каппоні, президент та засновник Global Empowerment Mission (GEM)

Майкл Каппоні, президент та засновник Global Empowerment Mission (GEM)(Американська некомерційна організація «Global Empowerment Mission» (GEM), що надає допомогу українським біженцям та громадам, починаючи з другого дня російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року), поділився досвідом допомоги та підтримки Україні, розповів про створення консорціуму з виробництва продуктових наборів разом із місцевими виробниками та досвідом, отриманими під час Великої Війни.

Latifundist.com: Чи пам’ятаєте, що ви відчули, коли дізналися, що росія вторглася в Україну?

Майкл Каппоні: Я відчував, що війна наближається. На той момент я був у Маямі. 23 лютого ми вже вантажили контейнери з гумдопомогою, хоча Велика війна ще не почалася. Ми знали, що щось має трапитися. 25 лютого я вже був у Польщі. Це було надзвичайно важко. Приїхав з одним лише з рюкзаком. За увесь минулий рік у своєму будинку в Сполучених Штатах я ночував може разів 20, бо майже увесь час я в Україні.

Latifundist.com: Ви побували у багатьох зруйнованих місцях, бачили наслідки багатьох стихійних лих, але що вас найбільше вразило в Україні?

Майкл Каппоні: Коли трапляється ураган, або торнадо, або вулкан, будь-яке стихійне лихе, воно приходить і руйнує. Але наступного дня і з кожним днем стає краще. Бо катастрофа скінчилася, і лихо минає. Тут же, коли ми говоримо про війну, вона ніяк не закінчиться. Так, це скінчилося в Бучі, але не закінчилося на передовій. Це як ураган, який триває вже більше року. Кожен день «новий вітер», «новий шторм» і нові будівлі, які руйнуються, нові люди гинуть.

Тому не можна зупинитися в наданні допомозі. Тому і я досі тут, в Україні. Якби ми не робили те, що ми робимо на передовій, я думаю, що сотні тисяч українців були б у зовсім іншому становищі, адже це досить багато їжі та речей, які ми постачаємо.

Latifundist.com: Як виникла ідея створити консорціум виробників продуктів харчування, які у співпраці з такими міжнародними фондами, як The Howard G. Buffett Foundation і GEM Ukraine, надають країні гуманітарні продуктові набори?

Майкл Каппоні: На початку ми працювали з такими партнерами зі Сполучених Штатів, як Goya. Це великий виробник продуктів харчування. Вони мають виробництво в Іспанії, тому возили їжу з Іспанії в Польщу, а потім з Польщі в Україну. 

Насправді виробництво в Іспанії, а потім імпорт і перевезення вантажівками в Україну коштує досить недешево. І це не ті обʼєми допомоги, якщо, наприклад, виготовити це все в Україні.

Це ще раз доводить, що переконання Говарда правильні. Він фермер, і повернення фермерів в бізнес є пріоритетом номер один для Говарда Баффета. 

З бюджетом, який ми маємо зараз, ми можемо закупити продовольства за ціною виробника на $1,5 млн безпосередньо у місцевих фермерів. Потім ця їжа з виробництва пакується в коробки, а потім коробка прямує прямо на лінію фронту до людей. Тому ми називаємо це «З ферми на передову».

І це дуже важливо. Бо за ті самі гроші українці отримують значно більше їжі. І це також створює багато робочих місць та підтримує економіку країни.

Експортувати зараз дуже непросто. Це вже не так, як раніше, бо порти закриті, а вантажівкам лишень, щоб доїхати до кордону потрібно близько 10 годин.

Тому, якщо ми можемо виготовити продукцію в країні, це плюс для аграріїв. Крім того, вони можуть продати виготовлене дорожче.

Latifundist.com: Чи задоволені ви роботою консорціуму, переліком виготовленої продукції? Або, можливо, у вас є побажання, як покращити чи розширити цю співпрацю?

Майкл Каппоні: Коли ми запитуємо людей, які живуть на лінії зіткнення, чи задоволені вони наповненням продуктового набору та якістю їжі в ньому, то отримуємо ствердну відповідь. Я вважаю, що продукція компанії, з якою ми співпрацюємо, дуже хорошої якості. ТМ «Рідне» виконує всі поставки вчасно. А це дуже багато продуктів, приблизно 20-30 вантажівок їжі на місяць. Скоро буде близько 50 вантажівок провізії. Тільки за нашим замовленням. Крім того, ми ще й інші речі додатково відправляємо на передову щомісяця, тож це близько 100 великих фур.

Я вважаю, що постачання та виробництво чудово налагоджене. 

Крім того, виробництво розташоване в безпечному місці від будь-якого потенційного вторгнення. Воно віддалене від східної частини країни, де це може бути дуже небезпечно з точки зору втрати території. Та не надто близько до Білорусі. На мою думку, це розташування максимально безпечне. І ми зможемо продовжувати виробництво, що б не сталося.

Latifundist.com: Що можете сказати про досвід та висновки співпраці з українськими виробниками?

Майкл Каппоні: Мій досвід неймовірний. Вся справа в нашій моделі — «Як отримати найбільшу кількість допомоги чи їжі для найбільшої кількості людей за найменшу суму грошей за найкоротший проміжок часу». І це якраз те, що ми разом робимо. Я не знаю, де ще ми можемо отримати це дешевше, чи швидше, чи краще. Отже, українські виробники впорались.

Latifundist.com: Яку допомогу та підтримку надає GEM в Україні в цілому?

Майкл Каппоні: Ми відремонтували велику частину вулиці Вокзальна в Бучі за допомогою благодійного фонду The Howard G. Buffett Foundation. Це 2,5 кілометри нової вулиці, нові будинки в партнерстві з Бучанською міською радою та Офісом президента. Ми відремонтували 9 шкіл, 8 поліклінік. Наразі повністю відремонтовано 180 будинків. Вже встановили 35 тис. вікон на об’єктах по всій Україні, де люди втратили вікна через вибухи.

Крім того, разом із The Howard G. Buffett Foundation ми роздали майже тисячу генераторів по всій країні для пунктів незламності, лікарень і приватних центрів, будинків, клінікік. У нас багато роботи. І обʼєми допомоги ростуть, а не зменшуються.

На початку Великої Війни в Україні було багато організацій, які допомагали, особливо зі Сполучених Штатів. Але через 3-4 місяці майже всі вони зникли.

Лишилось лише декілька, які справді багато працюють. Якби не наші стосунки з Говардом Баффетом, я не знаю, що б ми робили сьогодні. Адже потрібне потужне фінансування, щоб постійно годувати мільйони людей.

Зліва направо: Майкл Каппоні, Говард Баффет та Річард Бренсон

Latifundist.com: Чи відчуваєте ви, що світ втомився від війни в Україні?

Майкл Каппоні: Я думаю, що втома є, через те що більшість американців не розуміють європейської історії та уроків Другої світової війни та Гітлера, на жаль. Мовляв: це не наші проблеми, нехай робить що завгодно, яка різниця. І тепер це стало величезною проблемою для всіх.

Бо набагато легше було б знищити «Гітлера» п'ятьма роками раніше, коли він тільки підіймався. Якби Захід не давав Україні всю необхідну зброю, можливо, Київ би не встояв. І якби Київ був у руках путіна, швидше за все, Литва, Молдова і всі ці країни зараз були б частиною росії. 

Це була б величезна проблема, і лінія фронту просувалась все більше і більше на захід, замість того, щоб зупинитися на сході.

Більшість американців цього не розуміють. Вони просто хочуть, щоб це закінчилося. Але ми це розуміємо, і тому ми тут, і тому робимо те, що робимо.

Latifundist.com: Ви допомагали в Боснії, коли була війна 1999 року. Чи можна порівнювати ці війни?

Майкл Каппоні: Я допомагав під час війни в Косово, збираючи контейнери з ковдрами в Маямі. А потім ми передавали всі речі агентству, яке працювало в Косово. У далекому 1999 році це був мій перший досвід допомоги у війні. Я тоді тільки вчився. І ось, через 30 з гаком років, ми тут, і допомагаємо вже дуже серйозно, тож досвід був Косова був потрібен.

Latifundist.com: Аграрне питання. Фонд допомагає відновлювати ліси в Амазонії. Чи правда, що вирубка лісів з метою розширення сільськогосподарських угідь насправді призводить до екологічної катастрофи?

Майкл Каппоні: Все має бути в балансі, і в Південній Америці є багато країн, наприклад та ж Бразилія, які приймають не зовсім вірні рішення. Припустимо, у вас є дуже родюча частина Амазонки, де живуть мільйони різних видів. Її не можна знищити ти розпахати, щоб створити там сільськогосподарські угіддя. Але іноді є земля, яку краще використовувати для сільськогосподарських угідь, ніж вона просто стоятиме, і тоді це нормально. 

Як я вже сказав, це баланс. І світ зараз вийшов з рівноваги, і йому потрібно бути більш збалансованим.

Latifundist.com: Як вам вдається поєднувати в собі амбасадора нічного життя, філантропа та бізнесмена?

Майкл Каппоні: Я відмовився від усього у своєму житті, щоб зараз виконувати саме цю роботу. Нічне життя було першою частиною, і тоді я навчився організовувати зустрічі мільйонів людей і знаменитостей, та працювати зі ЗМІ.

Потім я став забудовником. Я почав займатися проєктами. І навчився майстерності та мистецтву будувати будинки.

Пізніше я залишив це все і керую лише фондом, але у фонді нам потрібно багато людей, які жертвують кошти. І я знаю, як зібрати багато людей, тому що я організовував вечірки. Також ми будуємо школи та клініки. В Чернігові ми будемо перерізати стрічку в новій школі, де навчатиметься 1500 дітей. І я б не знав, як це все зробити, якби в своєму попередньому житті я не був забудовником. Ось чому ми завжди кажемо, що Бог знає як краще. Різні періоди, але кожен з них потрібен в житті. Все це тренування. Ми щодня просто в одній великій школі. Ми вчимося і вчимо. Сьогодні я кращий у своїй гуманітарній роботі, ніж рік тому, коли лише починав працю тут, тому що Україна мене багато чому навчила.

Latifundist.com: Чого вас навчила Україна?

Майкл Каппоні: Перше, чого мене навчила Україна, це те, що немає нічого незмінного і неможливого. Коли я побачив 30-ти кілометрову колону танків, які йшли на Київ, я сказав усім друзям: «Три дні — і Києву кінець». Я так думав.

І подивіться, що сталося? Ви розбили мости та дамби. Ви потопили танки. Дива трапляються і треба в них вірити. Сила українців дуже могутня та потужна. З війни Україна вийде в 10 разів сильнішою, ніж коли-небудь була, у 10 разів кращою.

Latifundist.com: Дякуємо за цю розмову. Дякуємо за ваш час, а також за вашу підтримку та допомогу Україні. Це дуже цінно для нас, українців!

Софія Ярошенко, Latifundist.com

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus