Agromino

Вирощування зернових та технічних культур, тваринництво
32544

Agromino — компанія агробізнесу, яка бере участь у повному ланцюжку ведення сільського господарства, починаючи від рослинництва, зберігання врожаю та торгівлі.

Компанія має виробничі потужності в Україні та Естонії.

Земельний банк в Україні — 42 тис. га.

Топ 100 латифундистів України

Регіони діяльності: Харківська, Кіровоградська, Черкаська, Київська, Житомирська, Хмельницька та Львівська області.

У 2007 р. акції компанії були розміщені на альтернативній фондовій біржі NASDAQ OMX First North у Стокгольмі. У 2010 р. схвалено лістинг на головному ринку NASDAQ OMX Stockholm.

Генеральний директор — Петро Томан.

Профіль Agromino на Facebook

Профіль Agromino на LinkedIn

Профіль бізнесу Agromino

Рослинництво

Основні культури — пшениця, ріпак, кукурудза, соя, соняшник.

У Харківській області під пшеницею знаходиться 50% посівів, під ріпаком — 20%, під соняшником —20%, під соєю — 7% та горохом — 3%. У Кіровоградській області під кукурудзою перебуває 55% посівів, під соняшником — 18% та соєю — 27%.

Agromino володіє 39,24% акцій у бізнесі Trigon Dairy Farming Estonia. Компанія працює приблизно на 8 тис. га, на яких вирощують сільськогосподарські культури.

Експорт

Група керує власним маркетинговим та торговим підрозділом Agromino Trade. Цей бізнес продає зернову продукцію групи. Agromino Trade також відповідає за закупівлю насіння, добрив та пестицидів.

Елеватори

У групи три елеватори:

Тваринництво

У Trigon Dairy Farming Estonia поголів'я ВРХ становить 3,5 тис. дійних корів.

Фінанси

У 2017 р. в Agromino чистий прибуток склав €3,5 млн (чистий збиток — €25,1 млн), виручка — €31,02 млн (-20,85%), EBITDA — €5,5 млн (+17 02%).

У 2018 р. в Agromino чистий збиток склав €10,3 млн (чистий прибуток —€3,5 млн), виторг — €25,3 млн (-18% до 2017 р.), EBITDA — -€8,4 млн (позитивний показник €5,5 млн), збиток на акцію — €0,59 (прибуток на акцію — €0,2).

Історія розвитку Agromino

2006 р. — у травні створили Trigon Agri. Початковий стартовий капітал у розмірі €20 млн був залучений від Trigon Capital та переважно фінських приватних осіб. Trigon Capital був міноритарним акціонером групи, а її дочірня компанія Trigon Agri Advisors надавала управлінські послуги. Trigon Agri здійснила перші інвестиції у сільськогосподарські компанії на сході України неподалік міста Харкова. Також було придбано молочні ферми у Санкт-Петербурзі.

2007 р. — компанія продовжила розширення господарства у Харкові та інвестувала у великі елеватори. 17 травня 2007 р. Trigon Agri завершила приватне розміщення акцій серед інституційних інвесторів та приватних осіб у ЄС та США. 18 травня 2007 р. акції Trigon Agri були розміщені на альтернативній фондовій біржі NASDAQ OMX First North у Стокгольмі.

2008 р. — 6 травня Trigon Agri завершила залучення капіталу у розмірі €105 млн для фінансування розширення своєї діяльності в Україні та Росії. 7 квітня Trigon Agri уклала угоду з Ramburs Group про створення спільного підприємства Ramburs Trigon. У першому кварталі 2008 р. поряд з м. Кіровоград створено другий виробничий кластер, а поряд з м. Самара та Пенза у Росії — ще два.

2009 р. — у грудні група підписала угоду про придбання занедбаного елеватора у Ставропольському краї, придбала елеватор у Пензенській області. Земельний банк у Росії збільшився до 80 тис. га. Група придбала 5 операційний кластер у Ставропілля.

2010 р. — у грудні Trigon Agri схвалено лістинг на головному ринку NASDAQ OMX Stockholm. Торішнього серпня Trigon Agri придбала міноритарну частку Ramburs Trigon, повністю узявши він управління спільним підприємством.

2011 р. — з грудня облігації Trigon Agri включені до списку корпоративних облігацій NASDAQ OMX Stockholm. У другому кварталі Trigon Agri завершила чотирирічний випуск облігацій на суму 350 млн шведських крон (€38,15 млн) з річною відсотковою ставкою 11%.

2012 р. — у четвертому кварталі Trigon Agri здійснила угоду щодо обміну землями в Росії, в рамках якої було придбано новий виробничий кластер (71 тис. га) у Ростовській області в обмін на викуп двох виробничих кластерів у Самарі та Ставропілля. У квітні Trigon Dairy Farming AS завершила операцію з придбання AS Väätsa Agro, найбільшої молочної ферми в Естонії з виробництва молока. На момент придбання компанія обробляла 4,16 тис. га сільгоспземель, а поголів'я молочної ВРХ становило 3,39 тис., у тому числі 1,69 дійних корів.

2014 р. — Trigon Agri завершила покупку 36 тис. га в Пензі.

2015 р. — у листопаді підписано рамкову угоду про продаж свого ростівського кластера. AS Trigon Dairy Farming Estonia здійснило нову емісію акцій на суму €2 млн, підписану Ingman Development Oy Ab, а в липні завершився другий етап емісії акцій на суму €2,12 млн. У результаті пакет акцій Ingman Development Oy Ab збільшився до 39, 16% у TDFE, а пакет акцій Trigon Agri знизився до 49,98%. Із 1 квітня сегмент виробництва молока в Естонії більше не консолідується на рахунках Trigon Agri.

2016 р. — компанія завершила конвертацію своєї облігаційної позики в капітал. Завершено продаж 40 тис. га земель та 40 тис. га пасовищ у Ростові. Група оголосила про часткове відчуження частки в Trigon Dairy Farming Estonia, угода завершилася продажем 10,74% TDFE. Після операції Trigon Agri зберігає за собою частку 39,24% у TDFE. Акції придбали Ingman Development Oy Ab.

2017 р. — Trigon Agri змінила назву на Agromino.

2018 р. — Agromino у лютому продала «Новомиргородський елеватор» за $2,6 млн. У жовтні страхова компанія Avanza Pension збільшила свою частку до Agromino до 5,03% (876,46 тис. акцій). На позачергових зборах Agromino вирішили, що нова рада директорів має складатися з трьох членів - Петра Крогмана (Petr Krogman), Ян Урбана (Jan Urban), Jiří Vyskočil. АМКУ оштрафував компанію Mabon на 510 тис. грн. за порушення законодавства при купівлі акцій Agromino A/S.

2019 р. — голова Ради директорів Agromino Петро Крогман купив через чеський інвестиційний фонд Mabon 2,35 млн акцій компанії, збільшивши частку в акціонерному капіталі до 56,56%. АМКУ дозволив компанії «Ков'ягівське зерно» купити «Гутянський елеватор» (Харківська область) «Кернел-Трейд».

Читайте також: Петр Крогман: Україна наче у в'язниці, звідки кожні два місяці питає росію: чи можна продовжити зернову угоду?

2022 р. — компанія позбулася активів у Росії.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Petr Krogman
Крогман Петр
Голова Ради директорів
Томан Петр
Виконавчий директор

Команда

Шепелева Анастасія
Менеджер із трейдингу та логістики зернових та олійних культур
Касьяненко Константин
Руководитель подразделения KZ-2 Богодуховского района
Колесникова Анна
Финансовый контролер группы компаний

Контакти

Структура компанії

Агро Капитал Центр
Выращивание зерновых и технических культур