Дніпромлин

Виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості
1306

«Дніпромлин» (раніше — «Дніпропетровський комбінат хлібопродуктів») — одне з найбільших підприємств борошномельної галузі в Україні. Підприємство «Дніпромлин» знаходиться у центральній частині м. Дніпро Дніпропетровської області.

БрендТМ «Дніпромлин».

Відповідно до аналітичної системи YouControl, бенефціар — Вадим Григорович Нестеренко.

Засновники — Євген Вікторович Моршинін (50%) і компанія «Центральний парк» (50%).

Керівник — Петро Володимирович Єременко.

Профіль бізнесу «Дніпромлин»

З компанією «Дніпромлин» співпрацюють: «Сільпо», «АТБ-маркет», «Фуршет», VARUS, «Ашан-Україна», «Алікон-маркет», METRO Cash & Carry, «БІЛЛА-Україна», «Велмарт», «Амстор», RAINFORD, «Добра хата», «Хлібозавод Житниця», «Мівіна», «Наш Край», «Жменька», «Мега Маркет», «3 кірочки», «Флінт», «Ласунка», «Фришки», «Пузата Хата», «Картопляна Хата», пицерія «Челентано», «Токо Токо».

Продукція:

 • борошно пшеничне з сухою пшеничною клейковиною;
 • борошно пшеничне 1-2 та вищого сорту;
 • борошно житнє обдирне хлібопекарське;
 • крупи манні;
 • висівки харчові пшеничні та житні;
 • висівки кормові пшеничні та житні гранульовані.

До складу підприємства входять:

 • млинові цехи № 1 та № 2;
 • елеватори № 1 та № 2;
 • зерносклад;
 • цех готової продукції;
 • транспортний цех;
 • електроцех;
 • паросилова, ремонтно-механічна, ремонтно-будівельна, тарна ділянка;
 • ВОХР;
 • виробничо-технологічна лабораторія;
 • гараж та матеріальний склад.

Млиновий цех № 1

Цех є 7-поверховою будівлею, в якій розташовано зерноочисне, розмольне відділення та примельничний склад для безтарного зберігання борошна — 405 т, висівок загальною ємністю 340 т і відпустки борошна в тарі 300 т. Нині млиновий цех №1, зерноочисний відділ продуктивністю 600 т/добу, розмольне відділення працює у складі 3-х паралельно працюючих секцій, загальною продуктивністю 750 т зерна на добу та переробляє зерно м'яких пшениць на борошно хлібопекарське 3-х сортного помелу.

Млиновий цех № 2

Цех являє собою 5-поверхову будівлю, в якій розташоване розмольне, зерноочисне відділення та склад готової продукції для зберігання та відпуску борошна — 1,4 тис. т та висівок загальною ємністю 230 т. Зараз працює дві паралельно працюючі секції.

Елеватор № 1

Млинового типу, монолітний, залізобетонної конструкції, ємністю 14 тис. т, із дворядним розташуванням силосів.

Елеватор № 2

Монолітний залізобетонної конструкції, ємністю 30 тис. т, 4-х рядне розташування силосів.

Прийом і зберігання сировини:

Сировина (зерно пшениці, жита) на підприємство надходить як автомобільним так і залізничним транспортом.

Зерно зерно, що надходить автотранспортом на елеватори №1, 2 спочатку зважується на центральних автомобільних електронно-тензометричних вагах «Єрмак ВА 60-2-20» вантажопідйомністю 60 т.

Зерно, що надходить залізничним транспортом, зважується на залізничних терезах вантажопідйомністю 150 т.

Історія розвитку «Дніпромлин»

1894 — початок «млина на Дніпрі». Промисловець М. Я. Фаст розпочав будівництво великого млина. Будівля млина з проектною потужністю 300 т на добу була спроектована з багаторазовими коефіцієнтами запасу за міцністю стін цегляної кладки та виробничих площ.

1897 р. — млин був змонтований, і почався пусконалагоджувальний період.

1902 р. — млин проданий товариству, яке експлуатує його під контролем його конкурентів.

Серпень 1928 р. — постанова Наркомторгу СРСР дозволено будівництво сортового млина потужністю 400 т/с у Дніпропетровську.

Квітень 1929 р. — почалася реконструкція мельзаводу № 1. Переважав важку ручну працю, основним знаряддям праці були лопата, ноші, тачка.

Серпень 1930 р. — було прийнято на елеватор 26 вагонів зерна нового врожаю. Все технологічне обладнання, норії та шнеки були приєднані до аспіраційних мереж.

Кінець 1931 р. — добова продуктивність млина на трисортному помелі становила вже 500 т/добу, тобто на 200 т більше за проектну.

1934 р. — робота млинів ускладнювалася відсутністю достатньої складської ємності для складування зерна і готової продукції. На мельзаводі № 2 було збудовано склад зерна на 1,5 тис. т.

1935 р. — виробнича потужність млинозаводу досягла 650 т/добу.

1937 р. — обсяг виробленої продукції з комбінату становив 290 тис. т, 1938 р. — 323 тис. т, 1939 р. — 365 тис. т.

1940-ті рр. — комбінат стає найбільшим підприємством в Україні, поряд із Московським комбінатом ім. Цюрупи, Ленінградським ім. Кірова, не лише за показниками добової потужності, а й за передовою технологією. Московський науково-дослідний інститут зерна організує на «Дніпропетровському комбінаті хлібопродуктів» дослідницьку лабораторію щодо вдосконалення технології переробки зерна як філія свого інституту. Одеський технологічний інститут борошномельної промисловості при комбінаті відкриває центр підготовки та навчання студентів-практикантів.

1941-1945 рр. — будівля мілзаводу №3 згоріла повністю і відновленню не підлягала, будівля мілзаводу №2 не була зруйнована, технологічне та електрообладнання вимагали капітального ремонту. Будівля мілзаводу №1 так само залишилася цілою, але зерноочисне обладнання повністю знищено пожежею.

Кінець 1946 р. — закінчені основні роботи з відновлення млинів та допоміжних цехів комбінату. Частина обладнання надійшла з Німеччини за репарацією. Використовувалася кінна тяга.

1953-1955 рр. — встановили додатково та замінили новими 60 одиниць обладнання. Результат — за 1 квартал 1955 р. комбінату присуджено 1-е місце з врученням перехідного Червоного прапора Кіровського району та районного виконавчого комітету, із занесенням комбінату хлібопродуктів на районну дошку Пошани. У наступні роки зростала потужність мельзаводів.

1960 р. — збудовано елеватор ємністю 32 тис. т, на підприємстві впроваджувалися нові технологічні схеми переробки зерна. Продукція поставлялася не лише в межах України, а й у Росію, Казахстан, Туркменію, країни Африки та на Кубу.

Січень 1976 р. — зданий в експлуатацію оновлений завод потужністю 150 т/добу макаронного помелу. Одночасно було збудовано склад готової продукції при мельцеху № 2 та котельню на території комбінату.

Травень 1978 р. — дві вантажні машини встановили на складі мілзаводу №1, № 2 почалася їх експлуатація. Продуктивність цих машин — 1,8 тис. мішків/год.

1989 р. — технічного переозброєння мельцеху № 1, технічне переозброєння зерноочисного відділення, яке успішно виконано за рахунок власних коштів фінансування.

1994 р. — пущені в експлуатацію 2 автономні секції продуктивністю 250 т зерна на добу із системою опалення та кондиціювання повітря. Одночасно побудовано насосну станцію та компресорну станцію, склад для зберігання та відпуску продукції.

Травень 1996 р. — збудовано 4-поверховий адміністративно-побутовий комплекс, де знаходяться побутові приміщення та виробничо-технологічна лабораторія.

Вересень 1997 р. — до 100-річчя підприємства було відкрито музей комбінату. До цього часу до складу підприємства входить: млиновий цех №1, млиновий цех №2, елеватор №1, №2, зерносклад, цех готової продукції, транспортний цех, електроцех, паросилова, ремонтно-механічна, ремонтно-будівельна, тарна ділянка, ВОХР, виробничо-технологічна лабораторія, гараж, майновий склад.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Луценко Наталья
Финансовый директор
Моршинин Евгений Викторович
Учредитель и основатель