VITAGRO

Рослинництво, садівництво та тваринництво
22226

VITAGRO — агрохолдинг, діяльність якого охоплює рослинництво, садівництво та тваринництво, забезпечуючи повний цикл сільськогосподарського виробництва.

Земельний банк — 85 тис. га.

Топ 100 латифундистів України

Регіони діяльності: Хмельницька, Тернопільська, Рівненська області.

Почесний президент групи компаній Vitagro — Сергій Лабазюк. Генеральний директор, голова Ради директорів групи компаній Vitagro — Петро Лабазюк.

Профіль бізнесу VITAGRO

Рослинництво

У рослинництві компанія дотримується повної сівозміни. Особливу увагу VITAGRO приділяє вирощуванню зернових та олійних культур.

Основними культурами, що вирощуються VITAGRO, є:

  • зернові культури: озима пшениця, озимий ячмінь, ярий ячмінь, кукурудза;
  • олійні культури: соя, озимий ріпак, соняшник;
  • технічні культури: цукрові буряки.

Для забезпечення високоякісним посівним матеріалом у 2013 р. введено в експлуатацію власний завод із переробки насіння.

Елеватори

8 вересня 2017 р. відбулося урочисте відкриття елеватора групи компаній VITAGRO у с. Закупівля Чемеровецького району Хмельницької області. Потужність зберігання нового зернового комплексу становить 82 тис. т.

Потужність автоприймання нового елеватора становить 6 тис. т/добу, автовідвантаження — 3 тис. т/добу. Підприємство може прийняти з залізничного транспорту 1,89 тис. т/добу та відвантажити на залізницю також 1,89 тис. т/добу.

Про всі елеватори VITAGRO можна дізнатися за посиланням.

Садівництво

Починаючи з 2010 р., керівництвом компанії було ухвалено рішення про відродження галузі садівництва на Хмельниччині. Мета цього рішення — вирощування плодово-ягідної продукції з мінімальним застосуванням пестицидів для вживання у свіжому вигляді.

Це дало змогу створити нові робочі місця.

Станом на 01.01.2015 р. у компанії налічується 400 га плодово-ягідних насаджень інтенсивного типу плодоношення. З них 284 га — плодових, 116 га — ягідних насаджень.

У 2014 р. збудовано першу чергу холодильника з регульованим газовим середовищем, розрахованого на зберігання 5 тис. т фруктів.

Овочівництво

Взявши в оренду землі однієї із сільських рад, керівництво групи компаній Vitagro вирішило продовжити традиції місцевого господарства, яке приділяло увагу вирощуванню овочів: картоплі, цибулі, моркви, столових буряків, капусти, помідорів та огірків.

Дотримуючись принципів соціальної відповідальності, урожай овочів був використаний для забезпечення їдалень освітніх та медичних закладів населених пунктів на території діяльності Групи компаній VITAGRO, а також їдалень для працівників агрохолдингу.

Свинарство

У 2011 р. групою компаній збудовано свинокомплекс потужністю 20 тис. голів свиней на рік. У 2012 р. зданий ще один свинокомплекс, що включає репродуктор і 2 відгодівельних комплекси. У 2013 р. введено в експлуатацію репродуктор на 630 свиноматок, а в 2014 р. — відгодівлі на 6,5 тис. голів свиней, розпочато роботи з будівництва ще одного репродуктора на 1,2 тис. свиноматок. Через збільшення поголів'я свиней збудовано сучасний комбікормовий завод для забезпечення власних потреб у комбікормах.

Поголів'я виведено з датських порід Йоркшир, Ландрас, Дюрок.

Скотарство

Загальна кількість поголів'я молочного стада налічує понад 3,5 тис. голів.

На всіх молочних комплексах групи компаній встановлено молокопроводи італійського виробництва. Запущено в роботу шість сучасних кормороздавачів.

Інша діяльність

Також у 12 областях України та в Молдові VITAGRO здійснює дистрибуцію засобів захисту рослин, насіння, мікродобрив, сільськогосподарської техніки та запчастин до неї.

Окремим напрямком діяльності компанії є будівництво доріг та виробництво асфальту і цегли на власних заводах у Хмельницькій області.

Фінанси

«Аграрна Компанія 2004» отримала дотацію за будівництво/реструктуризацію об'єкту тваринництва у розмірі:

  • перший об'єкт — 11,9 млн грн (вартість — 39,6 млн грн);
  • другий — 10,8 млн грн (вартість — 35,9 млн грн).

Інвестиції

VITAGRO інвестувала близько 1,5 млн грн у модернізацію елеватора «Агрохолдинг «Зоря». Інвестиції були залучені у створення нової завальної ями та очисного комплексу. Для нього закупили сучасну очисну машину компанії «Оліс» «Промінь 150» одеського виробництва. Її потужності дозволили як збільшити продуктивність та якість очищення зерна, так і зменшити енерговитрати на цей процес. Завальна яма містить до 40 т зерна. Одночасно розвантажуватися можуть 2-3 машини.

Читайте також: VITAGRO инвестировал 1,5 млн грн в модернизацию элеватора на Ровненщине

Історія розвитку Vitagro

1999 р. — створення приватного підприємства «Промислова компанія», яке на першому етапі своєї діяльності займалося торгівлею паливно-мастильними матеріалами.

2001 р. — приватне підприємство «Промислова компанія» розширило сферу своєї діяльності та почало надавати сільськогосподарським підприємствам Хмельницької області послуги з обробки землі сільськогосподарською технікою та перевезень вантажів.

2004 р. — у березні засновано приватне підприємство «Агропром», головним вектором діяльності якого стала реалізація засобів захисту рослин, а також дистрибуція насіння озимих, ярих та технічних культур. У жовтні було засновано приватне підприємство «Аграрна компанія 2004».

2007 р. — «Аграрна компанія 2004» збільшила свої посівні площі майже до 3 тис. га.

2008 р. — до приватного підприємства «Аграрна компанія 2004» було приєднано приватне підприємство «Чемерівецька продовольча компанія», яке здійснювало обробіток землі на території Івахновецької та Свіршковецької сільської ради Чемеровецького району. Таке приєднання збільшило площу сільськогосподарських угідь «Аграрної компанії 2004» майже вдвічі до 8 тис. га.

2012 р. — створюється «Агрохімічна компанія VITAGRO».

2009-2014 рр. — проведено активну роботу щодо приєднання сільськогосподарських підприємств Волочиського, Городоцького, Кам'янця-Подільського, Чемеровецького, Хмельницького, Ярмолинецького, Ізяславського та Полонського районів Хмельницької області, Борщівського району Тернопільської області.

2015 р. — свої земельні наділи довірили компанії мешканці інших сіл. За рахунок приєднаних земельних ділянок площа збільшилася до 60 тис. га

2016 р. — VITAGRO поповнив машинно-тракторний парк. Закуплено два потужні трактори New Holland. Для галузі садівництва придбали чотири трактори марки Foton FM-454. Крім того, закуплені розкидачі мінеральних добрив, ковзанки, борони та інша сільськогосподарська техніка. VITAGRO ввів в експлуатацію нову автоматичну лінію сортування яблук на фруктосховищі в с. Свершківці Чемеровецького району Хмельницької області. У вересні відбулося урочисте відкриття елеватора групи компаній Vitagro у с. Закупівля Чемеровецького району Хмельницької області.

2017 р. — VITAGRO розширив обсяг оброблюваних земель на 4,5 тис. га. Земельний банк — 64,5 тис. га.

2018 р. — АМКУ дозволив компанії Vitagro купити 2 агропідприємства «Агрофірма Трипілля» та «Радивилів агро». Земельний банк — 80 тис. га.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Бович Сергій
Директор з корпоративних фінансів
Нечипорук Сергей Николаевич
Операционный директор группы компаний
Бович Сергей Васильевич
Заместитель генерального директора по экономическим вопросам
Холод Руслан Евгеньевич
Финансовый директор Vitagro

Команда

Дубовиков Дмитрий
Директор департамента свиноводства

Структура компанії

VITAGRO Nutrition
Производство кормов и кормовых добавок