VITAGRO

Рослинництво, садівництво та тваринництво
28061

VITAGRO — агрохолдинг, діяльність якого охоплює рослинництво, садівництво та тваринництво, забезпечуючи повний цикл сільськогосподарського виробництва.

Земельний банк — 85 тис. га.

Топ 100 латифундистів України

Регіони діяльності: Хмельницька, Тернопільська, Рівненська області.

Почесний президент групи компаній Vitagro — Сергій Лабазюк. Генеральний директор, голова Ради директорів групи компаній Vitagro — Петро Лабазюк.

Профіль бізнесу VITAGRO

Рослинництво

У рослинництві компанія дотримується повної сівозміни. Особливу увагу VITAGRO приділяє вирощуванню зернових та олійних культур.

Основними культурами, що вирощуються VITAGRO, є:

  • зернові культури: озима пшениця, озимий ячмінь, ярий ячмінь, кукурудза;
  • олійні культури: соя, озимий ріпак, соняшник;
  • технічні культури: цукрові буряки.

Для забезпечення високоякісним посівним матеріалом у 2013 р. введено в експлуатацію власний завод із переробки насіння.

Елеватори

8 вересня 2017 р. відбулося урочисте відкриття елеватора групи компаній VITAGRO у с. Закупне Чемеровецького району Хмельницької області. Потужність зберігання нового зернового комплексу становить 108 тис. т.

Потужність автоприймання нового елеватора становить 6 тис. т/добу, автовідвантаження — 3 тис. т/добу. Підприємство може прийняти з залізничного транспорту 1,89 тис. т/добу та відвантажити на залізницю також 1,89 тис. т/добу.

Про всі елеватори VITAGRO можна дізнатися за посиланням.

Садівництво

Починаючи з 2010 р., керівництвом компанії було ухвалено рішення про відродження галузі садівництва на Хмельниччині. Мета цього рішення — вирощування плодово-ягідної продукції з мінімальним застосуванням пестицидів для вживання у свіжому вигляді.

Це дало змогу створити нові робочі місця.

Станом на 01.01.2022 р. у компанії налічується 591 га плодово-ягідних насаджень інтенсивного типу плодоношення. З них 490 га — плодових, 101 га — ягідних насаджень.

У 2014 р. збудовано першу чергу холодильника з регульованим газовим середовищем, розрахованого на зберігання 5 тис. т фруктів.

На початок 2022 р. в активах компанії перебувають два сучасних зберігально-сортувальних комплекси розрахованих на зберігання 11 тис. т фруктів.

Овочівництво

Взявши в оренду землі однієї із сільських рад, керівництво групи компаній Vitagro вирішило продовжити традиції місцевого господарства, яке приділяло увагу вирощуванню овочів: картоплі, цибулі, моркви, столових буряків, капусти, помідорів та огірків.

Дотримуючись принципів соціальної відповідальності, урожай овочів був використаний для забезпечення їдалень освітніх та медичних закладів населених пунктів на території діяльності Групи компаній VITAGRO, а також їдалень для працівників агрохолдингу.

Свинарство

Загальне поголівʼя свиноматок на підприємстві — 7,5 тис. голів, поголівʼя свиней всіх статевовікових груп близько 100 тис..

Тварини свинокомплексів VITAGRO представлені на 90% данською генетикою — використовуються породи великої білої свині (йоркшир-ландрас). Це двох породний гібрид, що покривається термінальним хряком породи Дюрок, що в результаті дає трьох породний гібрид, який показує чудові результати в таких показниках, як приріст ваги, конверсія корму, якість м’яса.

Система утримання на свинокомплексах повністю автоматизована, підтримуються оптимальні показники вентиляції та необхідний мікроклімат залежно від віку тварин. Годівля також автоматизована — корм накопичується в кормушках із дозатором, де регулюється подача корму залежно від цеху.

Для забезпечення власних потреб у комбікормах в 2014 році у Городоцькому районі Хмельницької області побудовано завод з виробництва комбікормів. В 2015 році введено в експлуатацію першу чергу елеватора для якісного зберігання сировини для виробництва кормів.

Скотарство

Загальна кількість поголівʼя молочного стада налічує понад 5,5 тис. голів, в т.ч. 2700 гол. фуражних корів.

Поголів’я зосереджено на 6-ти МТФ. За добу виробляється більше 63 т молока. Щорічно заготовляється понад 48 тис. тонн фуражних кормів. В 2022 р. було впроваджено новий проєкт по компостуванню гною ВРХ. За рік було перероблено понад 35 тис. т гною, тобто 15 тис. т компосту.

Читайте також: VITAGRO инвестировал 1,5 млн грн в модернизацию элеватора на Ровненщине

Історія розвитку Vitagro

1999 р. — створення приватного підприємства «Промислова компанія», яке на першому етапі своєї діяльності займалося торгівлею паливно-мастильними матеріалами.

2001 р. — приватне підприємство «Промислова компанія» розширило сферу своєї діяльності та почало надавати сільськогосподарським підприємствам Хмельницької області послуги з обробки землі сільськогосподарською технікою та перевезень вантажів.

2004 р. — у березні засновано приватне підприємство «Агропром», головним вектором діяльності якого стала реалізація засобів захисту рослин, а також дистрибуція насіння озимих, ярих та технічних культур. У жовтні було засновано приватне підприємство «Аграрна компанія 2004».

2007 р. — «Аграрна компанія 2004» збільшила свої посівні площі майже до 3 тис. га.

2008 р. — до приватного підприємства «Аграрна компанія 2004» було приєднано приватне підприємство «Чемерівецька продовольча компанія», яке здійснювало обробіток землі на території Івахновецької та Свіршковецької сільської ради Чемеровецького району. Таке приєднання збільшило площу сільськогосподарських угідь «Аграрної компанії 2004» майже вдвічі до 8 тис. га.

2012 р. — створюється «Агрохімічна компанія VITAGRO».

2009-2014 рр. — проведено активну роботу щодо приєднання сільськогосподарських підприємств Волочиського, Городоцького, Кам'янця-Подільського, Чемеровецького, Хмельницького, Ярмолинецького, Ізяславського та Полонського районів Хмельницької області, Борщівського району Тернопільської області.

2015 р. — свої земельні наділи довірили компанії мешканці інших сіл. За рахунок приєднаних земельних ділянок площа збільшилася до 60 тис. га

2016 р. — VITAGRO поповнив машинно-тракторний парк. Закуплено два потужні трактори New Holland. Для галузі садівництва придбали чотири трактори марки Foton FM-454. Крім того, закуплені розкидачі мінеральних добрив, ковзанки, борони та інша сільськогосподарська техніка. VITAGRO ввів в експлуатацію нову автоматичну лінію сортування яблук на фруктосховищі в с. Свершківці Чемеровецького району Хмельницької області. У вересні відбулося урочисте відкриття елеватора групи компаній Vitagro у с. Закупівля Чемеровецького району Хмельницької області.

2017 р. — VITAGRO розширив обсяг оброблюваних земель на 4,5 тис. га. Земельний банк — 64,5 тис. га.

2018 р. — АМКУ дозволив компанії Vitagro купити 2 агропідприємства «Агрофірма Трипілля» та «Радивилів агро». Земельний банк — 80 тис. га.

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Червонящий Костянтин
Директор департаменту садівництва
Роман Кантаровський
Кантаровський Роман
Керівник розвитку проєктів зовнішнього інвестування
Савчук Сергій
Савчук Сергій
Директор із розвитку та інвестицій
Бович Сергій
Директор з корпоративних фінансів

Команда

Дубовиков Дмитрий
Директор департамента свиноводства

Структура компанії

VITAGRO Nutrition
Производство кормов и кормовых добавок