Зернотрейдери розповіли, як змінилися ціни на ринку українських зернових

Для експортного ринку продовольчої пшениці пеереважали переважно підвищувальні цінові тенденції, що було обумовлено досить високим імпортним попитом, зважаючи на зниження прогнозу виробництва пшениці в Росії.

Таку думку висловили аналітики компанії G.R. Agro.

Крім того, ще одним фактором, який сприяв зміцненню цін на продовольчу пшеницю, була інформація про можливе скасування з 1 листопада 2021 р. імпортного мита в Марокко.

«Переробники повідомляли про збереження нестачі пропозицій від аграріїв, що змушувало їх підвищувати ціни. У той же час, з п'ятниці ціни переробників з урахуванням вартості доставки зміцнилися незначно, в середньому на 50 грн/т до 7,5-8,2 тис. грн/т — 2 клас, 7,45-8,15 грн/т — 3 клас», — зазначили фахівці G.R. Agro.

За прогнозами експертів, високий попит буде впливати на ціни зернову.

Згідно з повідомленням, на експортному ринку фуражної пшениці переважали цінові тенденції різної спрямованості. Частина трейдерів коректували ціни у бік зниження, з огляду на формування необхідних партій зернової. Інші підвищували ціни з метою залучити необхідні обсяги.

Переробні підприємства, як повідомляють аналітики, повідомляли про достатню пропозицію фуражної пшениці в зв'язку з чим коректували ціни в межах раніше сформованого діапазону.

Достатня кількість пропозицій зернової, за прогнозами, на тлі помірного попиту буде впливати на цінову ситуацію на ринку фуражної пшениці.

«У секторі фуражного ячменю зберігалися раніше сформовані знижувальні цінові тенденції, що було обумовлено зниженням імпортного попиту. Переробні підприємства знижували ціни під впливом ситуації в портах, а також з огляду на достатню пропозицію. Зниження цін з минулої п'ятниці в середньому склало 50-200 грн/т до 6-6,85 тыс. грн/т, СРТ-підприємство», — прокоментували в G.R. Agro.

Прогнозується, що на ринку ячменю переважатиме зниження цін.

Крім того, на ринку фуражної кукурудзи спостерігалося надходження перших партій зернової нового врожаю, при цьому цінова ситуація розвивалася неоднозначно. Темпи збиральної кампанії були невисокими, крім того, очікуване погіршення погодних умов, які ускладнять просування прибирання, чинили тиск на ціни кукурудзи.

Переробники озвучували ціни на новий урожай кукурудзи в межах 6750-7300 грн / тонну, СРТ-підприємство.

Розвиток цінової ситуації, з прогнозами єкспертів, буде залежати від просування збиральної кампанії та попиту на зернову.

Нагадаємо, що аналітики USDA підвищили прогноз світового виробництва кукурудзи в 2021/22 МР до 1 197,77 млн т, що на 11,65 млн т більше попереднього прогнозу (1 186,12 млн т). При цьому експерти не змінили прогноз врожаю кукурудзи для України в 2021/22 МР і залишили на рівні 39 млн т. Експорт зернової складе 32 млн т, а кінцеві запаси залишаться на рівні 1,11 млн т.

Виконано за допомогоюDisqus