Сушка зерна подорожчає через зростання цін на газ — елеватористи

Після початку прийомки пізніх зернових культур елеватористи України намагаються визначитися з розцінками на послуги з сушіння зерна. Адже, за даними учасників ринку, ціни на газ на українських елеваторах в різних регіонах сильно відрізняються — від 19-20 тис. грн до 28 тис. грн за 1 тис. м3.

Про це йдеться в матеріалі «Учасники ринку розповіли про вартість газу для сушки зерна» на Elevatorist.com.

У компанії G.R. Agro акцентували, що з 1 вересня на елеваторах компанії в різних регіонах Запорізької та Дніпропетровської областях ціна на газ становить 22,3-23,1 тис. грн за 1 тис. м3.

Відзначається, що на «Варварівському» і «Раздорський» елеваторах ціна на газ становить — 22,7 тис. грн за 1 тис. м3, на «Пришибському елеваторі» — 22,3 тис. грн за 1 тис. м3, на «Інгулецькому» — 22,9 тис. грн за 1 тис. м3, а на «Вільногірському» — 23,1 тис. грн грн за 1 тис. м3.

Згідно з повідомленням, елеватори в Одеській та Чернігівській області компанії «Агрейн» називають більш високу ціну на газ — 28 тис. грн за 1 тис. м3. Ще один представник компанії, у якії елеватори в Харківській області, говорить про вартість газу на рівні 19-20 тис. грн за 1 тис. м3.

«У цьому сезоні сушіння газом практично ще не проводилося. У будь-якому випадку ціна на газ висока і швидше це ще не межа. Крім зростання вартості газу потрібно не забувати ще й про збільшення вартості електроенергії. Таким чином тарифи, встановлені в серпні, вже не актуальні, так як вони нижчі собівартості», — прокоментував енергетик підприємства компанії A.G.R. Croup Ігор Базарний.

Відзначається, що конкретних цифр на послуги сушки офіційно поки ніхто не називає. Учасники ринку вказують, що у тих, хто закупив газ за старими цінами, тарифи на послуги сушки стартують від 60 грн за зняття 1тонно-відсотка, а за новими цінами на газ вони виросли до 100 грн за зняття 1тонни-відсотка.

Крім того, інші ж учасники ринку припускають, що при вартості газу 27 тис. грн за 1 тис. м3, оптимальна вартість за сушку може бути 175 грн за зняття 1тонно-відсотка.

Нагадаємо, що стрімке зростання цін на газ викликало закриття двох великих заводів з виробництва добрив на півночі Англії, що стало одним з перших ознак того, що глобальна криза пропозиції може змусити більшість енергомістких галузей скоротити свою діяльність цієї зими.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus