Кукурудза заїжджає на елеватор із вологістю до 25%, соняшник — у нормі — Бондаренко

Послуги на сушіння кукурудзи на елеваторі цього сезону зросли майже вдвічі. У 2020 р. вона була за ціною 55 грн за зняття вологи 1тонно-відсотка, а в 2021 р. показник досяг 103 грн.

Таку думку висловив комерційний директор «ОЛАМ Білоцерківський елеватор» Кирило Бондаренко у коментарі для Latifundist.com.

Кирило Бондаренко зазначив, що кукурудза заїжджає на елеватор із вологістю від 18 до 25% цього сезону.

За його словами, сушіння соняшнику у 2020 р. було за ціною 60–65 грн за зняття вологи 1тонно-відсотка, зараз ціна становить — 110–113 грн. Олійна культура надходить на елеватор не перевищуючи базових показників. З початку жнив вологість соняшника була від 10%, на даний момент показник становить приблизно 8%.

Зазначається, що ціна закупленого газу на «ОЛАМ Білоцерківський елеватор» за жовтень 2021 р. становила 35 тис. грн за 1 тис. м3. Наразі зерносушарки підприємства використовують лише газ, підключати опцію альтернативного палива на елеваторі не планують.

Для аграріїв, за словами фахівця, ситуація насамперед впливає на підвищення собівартості продукції через підвищення вартості ціни на сушіння зернових та олійних культур.

На думку Кирила Бондаренка, з одного боку аграрії, все ж таки затримуватимуть урожай для отримання в майбутньому вигіднішої пропозиції в ціні. Але, з іншого, вони будуть змушені також постачати свою продукцію на елеватори через великі обсяги врожаю кукурудзи.

За оцінками аграріїв області, середня врожайність кукурудзи становить 10-11 т/га. Фахівець наголосив, що у виробників може просто не вистачити власних складських приміщень для самостійного зберігання зернових.

«Аграрії надаватимуть перевагу продажу кукурудзи на елеватори. І також затримуватимуть урожай олійних через більшу рентабельність у цьому плані. Очікується динамічніше зростання в ціні на олійну, ніж кукурудзи», — підсумував Кирило Бондаренко.

Нагадаємо, що на логістичному ринку України йде спекулятивний «перегрів» ринку використання вагонів-зерновозів. За підсумками аукціонів за 22 жовтня 2021 р. за розподілом через систему «Прозорро.Продажі» розіграли всі 500 виставлених на аукціон зерновозів. Середня ставка за підсумками торгів зерновозами становила 3,34 тис. грн/добу без ПДВ.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, підписуйтесь на нас у Instagram або на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus