Немає підстав очікувати на падіння цін на олійні — аналітик

Наразі немає підстав розраховувати на падіння цін на олійні, а весь паливний сектор цьому лише допомагає.

Таку думку висловив директор аналітико-консалтингової компанії Barva Invest Ukraine Юрій Гаврилюк в коментарі Latifundist.com.

«У зв'язку з відносно невеликим обсягом виробництва пальмового масла в Малайзії і стабільно високим попитом на нього з боку Китаю та Індії ми отримали зростання ціни. Це дало підтримку цін на соняшникову олію відповідно і самому соняшнику», — розповів Юрій Гаврилюк.

Водночас, як зазначив експерт, українські аграрії не поспішають продавати соняшник. Юрій Гаврилюк пояснив, що у фермерів достатньо фінансування, а питання звільнення місця в складах вирішується в першу чергу продажем пшениці та інших ранніх культур.

«Відповідно, навіть незважаючи на плановий рекордний врожай, ми бачимо стабільно високу ціну на соняшник. Краш-маржа переробника поки досить комфортна, хоча і не така висока, як зазвичай в цей період», — прокоментував Юрій Гаврилюк.

Крім того, як додав аналітик, види рослинної олії частково взаємозамінні, і трейдери купують ту, яка дешевше. Зараз соняшникова олія найдешевша. При цьому нафта і ПММ корелюють з олією, тому що її використовую при виробництві біодизеля.

Нагадаємо, що департамент BASF Agricultural Solutions виводить на ринок перший гібрид соняшнику традиційної системи вирощування.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини агробізнесу України на нашій сторінці в Facebook, каналі у Telegram, завантажуйте додаток у AppStore, підписуйтесь на нас у Instagram или на нашу розсилку.

Виконано за допомогоюDisqus