BASF

Хімічний і біологічний захист рослин, застосування цифрових технологій і виробництво насіння
9367

BASF (Badische Anilin- & Soda-Fabrik) — найбільший у світі хімічний концерн. Великий портфель пропозицій компанії включає хімікати, пластмаси, спеціальні продукти, засоби захисту рослин, рішення для аграрної області, а також нафту і природний газ. Концерн засновано 6 квітня 1865 р. Штаб-квартира знаходиться в місті Людвігсхафен, Німеччина.

BASF в Україні

Представництво BASF в Україні було відкрито у 1992 р. у Києві та стало однією з перших місій великих західних концернів у країні. Наразі регіональні представники працюють у всіх обласних центрах країни. Кількість працівників, які працюють в Україні зараз, становить понад 130 осіб.

Підрозділ засобів захисту рослин BASF перейменовано на підрозділ агрорішень (Agricultural Solutions).

З 2018 р. компанія BASF поповнила свій портфель новим сегментом бізнесу насіння, неселективних гербіцидів та нематоцидних протруйників.

Профіль Facebook

Профіль бізнесу BASF 

Професійна діяльність: засоби захисту рослин, агрохімія, насіння, рішення для сільського господарства.

Рішення для сільського господарства

ЗЗР

Згідно з внутрішніми оцінками, в 2017 році частка склала близько 15% на ринку ЗЗР в Україні.

Березень 2018 р. — компанії BASF і HitGen Ltd. оголосили про початок науково-дослідного співробітництва з метою виявлення нових малих молекулярних сполук-лідерів. Ці речовини потенційно стануть новими засобами захисту рослин BASF.

Насіння

У новому дослідницькому центрі (науково-дослідний насіннєвий центр в с. Центральне, розташований недалеко від Миронівського інституту пшениці ім. В.М. Ремесла НААН України) є повноцінний відділ по виробництву та селекції сортів і гібридів пшениці, створений Bayer за найвищими стандартами і приступив до роботи на початку цього року.

На даний момент компанія невеликими партіями виводить на ринок один сорт пшениці. На 2019 року планують випустити ще 2 нових сорти. Кінцева мета роботи цього відділу — створювати гібриди пшениці.

Зараз в центрі працює команда з 11 висококваліфікованих професіоналів і близько 10 сезонних працівників. Компанія придбала мережу таких платформ по всьому світу. Їх всього 7, і одна з них — в Україні.

Читайте також: Новые активы интегрированы: главные месседжи с пресс-конференции топ-менеджеров BASF

Digital-діяльність

Хarvio ™ — комплексна платформа для цифрового землеробства, розроблена Bayer. Україна — одна з 8 країн світу, де буде розвиватися ця платформа.

Цифрова платформа від Bayer xarvio ™, яка тепер належить BASF, зосереджена на розробці довгострокової бізнес-моделі на основі цифрових інструментів. Нові технології орієнтовані на великі компанії, де є дуже великі статті витрат, пов'язані з управлінням активами. Xarvio ™ може підтримувати прийняття рішень, покращуючи фінансовий і агроекономічний стан агрокомпаній.

Продукція

Фунгіциди:

Абакус, Адексар РЄ Плюс, Акробат МЦ, Альтерн, Белліс, Делан, Кабрио Дуо, Капало, Колліс, Кумулюс, Малахіт, Орвего, Осіріс Стар, Пиктор, Рекс Плюс, Рекс Дуо, Ретенго, Сигнум, Строби, Флексіті.

Інсектициди:

Бі-58 Новий, Масаї, Номолт, Регент 20 G, Фастак.

Гербіциди:

Акріс, Арамо 45, Базагран, Базагран М, Бутізан 400, Бутізан Авант, Бутізан Стар, Діанат, Кельвін Плюс, Марафон, Пірамін Стар, Пірамін Турбо, Пульсар 40, Стеллар, Стомп 300, Фронтьер Оптима, Нопасаран, Євро-Лайтнінг, Євро Лайтнінг Плюс, Пульсар Плюс.

Протруйники:

Аліос, Іншур Перформ, Кінто Дуо, Космос 250, Серкадіс, Сістіва, Стандак Топ.

Регулятори росту:

Архітект, Карамба Турбо, Медакс Топ, Регаліс Плюс, Терпал, Хлормекмат-Хлорид 750.

Читайте також: С каждого проданного литра Архитект™ компания BASF перечислит средства на реставрацию памятника архитектуры

Угода BASF і Bayer

У серпні 2018 р. компанія BASF завершила операцію з придбання частин бізнесу і активів компанії Bayer. Ця транзакція відкриває новий сегмент бізнесу насіння, неселективних гербіцидів і нематоцидна протруйників для компанії BASF. Угода була підписана в жовтні 2017 р., а його доповнення — в квітні 2018 р. Компанія Bayer відмовилася від переданих BASF частин бізнесу через придбання компанії Monsanto за ціною € 7,6 млрд.

Угода передбачає:

 • придбання глобального бізнесу гліфосінат-амонію компанії Bayer;
 • насіння основних сортів культур на окремих ринках і можливості їх селекції;
 • бізнесу насіння овочевих культур;
 • науково-дослідні платформи для виведення нових поліпшених сортів пшениці;
 • ряд продуктів для протруювання насіння;
 • деякі гербіциди на основі гліфосату в Європі, що використовуються переважно в промислових цілях; цифрову агроплатформу xarvio ™;
 • деякі дослідницькі проекти по неселективних гербіцидів і нематоциди.

В результаті до BASF приєдналося понад 4,5 тис. співробітників Bayer.

Серед активів Bayer компанія BASF в Україні також набула науково-дослідний насіннєвий центр по роботі з зерновими колосовими в с. Центральному Київської області, Україна. Він є частиною глобальної мережі науково-дослідних центрів.

Щоб відобразити розширення сфери аграрного сегменту, підрозділ засобів захисту рослин BASF перейменовано в підрозділ агрорешеній (Agricultural Solutions).

Також BASF завершив операцію з придбання всього овочевого насіннєвого бізнесу Bayer під торговою маркою Nunhems®.

Як вказується в компанії, приобритение зміцнює позиції насіннєвого бізнесу і доповнює портфель сільськогосподарських рішень, який включає насіннєвий бізнес, хімічну і біологічну захист рослин, систему догляду за грунтами, технології боротьби з шкідниками і платформу цифрового землеробства.

Фінанси

Обсяг продажів концерну BASF в 2017 р. склав € 64,5 млрд, а операційний прибуток до обліку спеціальних статей – близько € 8,3 млрд.

Інвестиції

Щорічно BASF витрачає близько $ 500 млн на сільське господарство. За останній рік ця цифра зросла і тепер складає близько 27% всіх інвестицій BASF. Під нове портфоліо компанія планує подвоїти інвестиції до рівня понад € 900 млн в рік.

Соціальна відповідальність

В Україні BASF підтримує різні проекти – розвиває дуальну освіту, працює над впровадженням програми по фортифікації продуктів харчування, організовують акції, такі як «За пару товару – вигода з гектара!», Реалізує дитячий освітній проект Kids 'Lab.

Читайте також: Социальные архитекторы украинского АПК

Проект «Відновлюй з Архітект»

У липні 2018 року компанія BASF офіційно запустила проект «Відновлюй з Архітект» по реставрації унікального архітектурного пам'ятника XIX століття — Шарівського палацово-паркового комплексу.

«Клуб новаторів агробізнесу»

Березень 2018 року — BASF запропонував 26 провідним аграріям з 20 областей України сучасні унікальні продукти і технологічні рішення для своїх господарств в рамках проекту «Клуб новаторів агробізнесу».

Компанія BASF створила для учасників «Клубу новаторів агробізнесу» спеціальні умови для співпраці. Так, крім першочергового доступу до інноваційних продуктів на цей і наступні сезони, учасники клубу отримують безлімітний доступ до Агроцентр компанії, консультації з провідними технічними фахівцями BASF, можливість технічної онлайн-підтримки та обговорення в месенджері WhatsApp.

У 2018 р учасники клубу застосовують на своїх полях такі препарати BASF:

Kids 'Lab

Проект Kids 'Lab заснований 20 років тому в німецькому місті Людвігсхафен, де розташована штаб-квартира концерну BASF. За результатами 1-1,5 годинного навчання учасники отримують диплом і робочий зошит для подальших експериментів, а вчителі — пропозиції ідей, як можна побудувати уроки в класі.

У спеціально обладнаній лабораторії діти проводять досліди, щоб більше дізнатися про те, як влаштований світ навколо. Хімічна лабораторія для дітей BASF Kids 'Lab в Україні відкрита на базі музею популярної науки і техніки «Експеріментаніум».

Читайте також: BASF запустит в Украине проект Kids’ Lab

У лабораторії відбуваються цікаві експерименти з фруктами і овочами, в ході яких діти отримують відповіді на питання «Яким чином смачна їжа ще й корисна», «Чому фрукти кольорові, і що означають різні пігменти», «Що входить до складу продуктів, які ми їмо », і тому подібне.

Рейтинги

2016 р. — компанія увійшла в ТОП-20 агрохолдингів-роботодавців України за версією Korn Ferry Hay Group спільно з журналом «Новий час.

BASF у світі

72% акцій BASF належить інституціональним інвесторам (серед яких AXA SA — більш ніж 5%, Allianz AG — 2,6% і General Capital Group — 2,1%).

Голова ради директорів і головний технічний директор BASF SE — Мартін Брудермюллер (нім. Martin Brudermüller).

Віце-голова ради директорів і головний фінансовий директор BASF SE — Ханс-Ульріх Енгель (нім. Hans-Ulrich Engel).

Кількість працівників: понад 113 тис.

Концерн має 160 дочірніми підприємствами в Європі, Америці та Азії. Компанія підтримує зв'язки з 170 країнами світу і виробляє більше 7 тис. Найменувань продуктів. Близько 60% своєї продукції BASF реалізує в Європі (в тому числі 21,2% — в Німеччині), 21,5% — в США, 5,3% — в Південній Америці, на Азію, Африку і Тихоокеанську зону припадає 15,9 % продукції.

Історія розвитку BASF

 • 1865-1901 рр. — робочі керують фільтр-пресами вручну, намагаючись максимально висушити барвник індиго на кінцевому етапі виробничого процесу (1921 рік).
 • 1901-1924 рр. — працівниці доглядають за рослинами на науково-дослідної станції Лімбургерхоф (близько 1925 р.). Експерименти, які проводять в горщиках, дають інформацію про вплив добрив на ріст рослин.
 • 1924-1944 рр. — в 1935 році на виробничому майданчику у Людвігсхафене встановлюється реактор високого тиску. Компанія BASF першої починає використовувати технологію високого тиску.
 • 1945-1964 рр. — починаючи з 1960-х років було відкрито багато нових сфер застосування пластмас. На фото відображено виготовлення пластмасових ванн литтям під тиском (1960 рік).
 • 1965-1989 рр. — щоб стати ближче до важливих ринків клієнтів, BASF роз-ряется свою міжнародну присутність. Прикладом є виробництво барвників BASF в Бразилії (1970 рік).
 • 1990-2015 рр. — співробітники BASF працюють в науково-дослідній сфері приблизно в 70 місцях по всьому світу, включаючи це виробництво в США (2014).

Для того, щоб актуалізувати інформацію у розділі досьє або компанії, надішліть поновлені дані на пошту data@latifundistmedia.com

Менеджмент

Урбан Сезарі
Директор департаменту Agricultural Solutions в Україні
Мілієнко Микола
Керівник відділу маркетингу
Токаренко Анна
Керівниця відділу комерційних та цифрових рішень
Журавель Юрій
Керівник відділу продажів Agricultural Solutions

Команда

Трегубенко Євген
Менеджер технічної підтримки клієнтів у Дніпропетровській та Харківській областях
Шарпанюк Ольга
Менеджер із технічної підтримки напряму спецкультур
Захарченко Артем
Менеджер зі збуту в Черкаській області
Куртєв Костянтин
Регіональний менеджер зі збуту в Одеській області

Контакти