Багато кукурудзи може залишитись у полях на перезимівлю — директор елеватора

Кукурудза на «Новгород-Сіверський елеватор» надходить сьогодні з вологістю від 28 до 34%. Соняшник цього року теж був сирим, його вологість коливалася в діапазоні від 18 до 20%.

Про це розповів директор «Новгород-Сіверського елеватора» компанії «РОСТОК-ХОЛДИНГ» Василь Томаля у коментарі для Latifundist.com.

Він наголосив, що елеватор знаходиться у північній зоні України, у Чернігівській області температурні режими відрізняються від середнього показника по всій країні.

Василь Томаля зазначив, що цього сезону олійність соняшника набагато краща за минулорічні показники.

Найактуальнішою проблемою для елеваторів цього сезону, на його думку, є витратна частина виробництва — подорожчання газу, електроенергії, купівля запчастин тощо. Відповідно, ці витрати ляжуть на зернову і тих, хто купуватиме і перероблятиме продукцію.

«Енергоносії, такі як електрика та газ, також автоматично збільшують вартість будь-яких елеваторних послуг цього сезону. Ціни на газ у жовтні становили близько 27 тис. грн за 1 тис. м3, що вже було дуже високою ціною. Але у листопаді ціна на газ досягла свого піку — 35 тис. грн», — прокоментував генеральний директор компанії «РОСТОК-ХОЛДИНГ» Дмитро Купавцев.

Він наголосив, що у жовтні-листопаді також значно зросли тарифи на перевезення врожаю автомобільним та залізничним транспортом. Ця тенденція спостерігається по всій Україні.

«Перевезення з поля на «Новгород-Сіверський елеватор» закривається власним транспортом, що не сильно позначиться на витратах. Послуги з залізничної логістики зросли вдвічі порівняно із серпнем», — наголосив Дмитро Купавцев.

Основні сезонні тенденції, на думку директора компанії «РОСТОК-ХОЛДИНГ», — дуже висока вартість газу, що вплинуло на зростання вартості сушіння для аграріїв. Друге — дорога логістика, що пов'язано з поганим оборотом рухомого складу. Третє — у зв'язку зі слабким вивантаженням у жовтні-листопаді дуже багато елеваторів заповнені на 100% зерновими культурами. Крім того, багато кукурудзи стоїть у полях без можливості збирання через відсутність вільного місця на елеваторах.

«Погода внесла свої корективи на збирання врожаю. Затримка становить 2-3 тижні за основними пізніми культурами. Через дефіцит місця для зберігання на елеваторах, високу ціну на газ, збирання врожаю й надалі затягуватиметься. Є ризики, що багато кукурудзи просто залишиться на полі для перезимівлі», — прокоментував він.

Дмитро Купавцев зазначив, що цього року «РОСТОК-ХОЛДИНГ» провів реконструкцію «Новгород-Сіверського елеватора». Це був другий етап реконструкції та збільшення сушильних потужностей підприємства.

«Була встановлена ​​німецька сушарка STELA, яка є найпотужнішою на території України. Таким чином, компанії вдалося збільшити сушильні потужності в 3 рази. Сумарно елеватор вийшов на 2,5 тис. т сушіння кукурудзи за добу з вологістю від 30% до 14%. Також було встановлено два накопичувачі сумарною потужністю 3 тис. т для вологого зерна. Крім того, було встановлено силос на 10 тис. т для сухого зерна», — підсумував Дмитро Купавцев.

Нагадаємо, що аналітики USDA підвищили прогноз світового виробництва кукурудзи на 2021/22 МР до 1 204,62 млн т, що на 6,4 млн т більше за попередній прогноз.

Виконано за допомогоюDisqus